בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון אישי לאיזון חיי בית-קריירה

אימון אישי ואיזון בחיים

עבדים היינו לפרעה במצרים, ומה עכשיו? לעיתים קרובות אני שומעת אנשים המעידים כי הם עובדים 'מצאת החמה ועד צאת הנשמה' ואני תוהה האם באמת הפכנו לעבדים של הקריירה? או שמא איננו יודעים ואולי חוששים לעשות את האיזון הנכון בחיים בצורה שתאפשר לנו להפיק הנאה משני העולמות – עולם הקריירה והעולם האישי.
המושג Work-Life Balance מתייחס לאיזון בית-עבודה תוך דגש על איזון בין הרצון שלנו להתפתחות אישית, לחיי משפחה/זוגיות מהנים, לחיי פנאי והעשרה ומאידך שאיפות הקריירה, הקידום והמימוש העצמי.
בעולם הדינמי והמורכב של היום נדמה לנו כי האיזון הוא משימה מורכבת ובלתי אפשרית נוכח הדרישות התובעניות והיקף המשימות הגובר של עולם התוכן המקצועי שלנו.
נורמות עבודה של שעות ארוכות שהושרשו בעשור האחרון במיוחד בחברות ההיי-טק סימנו לעובדים כי זו הדרך לקידום, הטבות והערכה שהרי ככל שנישאר יותר שעות במשרד – כך נגיע לתוצאות והישגים עסקיים משמעותיים יותר. נשמע הגיוני, אולם לצד הגלובליזציה של ארגונים והצורך לעבוד מול חו"ל בשעות הלילה וכן התחרות העסקית הגוברת, החלו רבים להרגיש 'פספוס' אדיר בחייהם ובאופן דומה החלו ארגונים רבים להבין כי תפוקת העובדים אינה עולה בקו ישיר לשעות העבודה. נהפוך הוא, עובדים רבים חוו תסכול מתמשך, עייפות כרונית, משברים אישיים ומשפחתיים ושאלו עצמם האם אלו החיים להם ייחלתי?
מחקר שערך מכון Kenexa בשנת 2007 הראה כי דווקא ארגונים שאפשרו לעובדיהם איזון חיי בית-קריירה היו אלו בעלי שיעור תחלופת עובדים נמוך ובישראל חברות כמו אינטל לדוגמא מאפשרות לעובדים במידה ניכרת את האיזון, כולל אפשרות לתעסוקה גמישה הן מהבית הן מהמשרד.
תמיכה גדולה לאפשרות לאיזון, כולל עבודה מהבית סיפקה כמובן התפתחות הטכנולוגיה בכך שאיפשרה חיבור מהבית לארגון בעזרת מחשבים ניידים וסמארטפונים.
המחקרים המוכיחים את רמת הלחץ והשחיקה של עובדים במשרות תובעניות ובשעות רבות הוסיפו אף הם לתובנה הן של אנשים פרטיים , הן של ארגונים כי לא זו הדרך ולפיכך ארגונים רבים מאמצים בשנים האחרונות את הגישה המאפשרת איזון חיי בית-עבודה.
אם כך היכן הבעיה?
עדיין היא קיימת בקרב ארגונים שלא הפנימו את התובנה כי איזון חיי בית-קריירה הוא בבחינת win-win לשני הצדדים שכן עובדים מרוצים נותנים מעצמם הרבה יותר, וכן היא קיימת אצל עובדים ומנהלים רבים שאינם יודעים לשים גבולות, אינם יודעים לנהל עצמם בצורה אפקטיבית במסגרת הזמן או להקל על עצמם ע"י האצלת סמכויות נכונה או חוששים מה תהיינה השלכות הרצון לאזן את חייהם על הקריירה האישית והתפתחותה.

אימון אישי ככלי תומך לאיזון חיי בית-קריירה

אימון אישי מאפשר למתאמנים להגיע לאיזון הטוב עבורם באופן שיהיה מיטבי לשלל הרצונות שלנו בחיים.
יצירת איזון חיי בית-קריירה מאפשרת חיים של סיפוק, חיים בהם רמת הלחץ והשחיקה בעבודה יורדים ומתאזנים ומאפשרים חיים של פנאי והנאה.
אימון אישי מאפשר לנו ללמוד איך להתמודד עם לחץ בעבודה ועם לחץ בבית ומאפשר לנו קבלת החלטות נכונה לשם האיזון בחיים.
אימון אישי יאפשר לכם המתאמנים ליצור איזון בחייכם ולפנות זמן גם לעצמכם ולהתפתחות האישית שלכם ולהפיק את המירב משני העולמות. אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר ולתאם פגישת הכרות:

טלי פלד – אימון אישי לחיים
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי לניהול זמן

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה