בלוג האימון של טלי פלד
0
08/07/2017
אימון אישי – אחריות ומחוייבות באימון

אימון אישי כתהליך של מחוייבות ואחריות לתוצאות

מפגש אימון אישי עם מתאמן התחיל בהודעתו כי אינו מרוצה ממה שקורה בחייו. ביקשתי שיפרט והוא החל בהסבר שכלל בעיקר האשמות. הנטיה שלנו להאשים אחרים או סיטואציות שונות שקורות לנו כגורם משפיע על חיינו היא סוג של אי קבלת אחריות. ברנרד שואו הסופר אמר: "אנשים מאשימים תמיד את הנסיבות כגורמים לעיצובם, המתקדמים בעולם הם אלה המחפשים לעצב את נסיבותיהם".
אז התחלנו את האימון בשלל תירוצים והאשמות, ערכנו רשימה שלהם על דף ואז עברנו על כל משפט והמשימה היתה להפוך את המשפט השלילי (תירוץ/האשמה) למשפט חיובי שלוקח אחריות ומגדיר דרכי פעולה ליישום בטווח המיידי, הבינוני והארוך.
התוכנית המפורטת אפשרה להתחיל במסע שהתקדם בקצב (האמת שמהיר ומפתיע…) וחייב את המתאמן לקחת אחריות לחייו ובעיקר להתחיל לעבוד. אחריות אישית היתה נקודת ההתחלה וזה החזיר אותי למשפטו של בנג'מין ברבר שאמר:" בעיני העולם אינו מתחלק בין החלשים לחזקים, או בין המצליחנים למפסידים. אני מחלק אותו בין הלומדים לאלה שאינם לומדים". בעיני זו תמצית העניין – מי שלומד, מי שפועל, מי שלא מוותר, מי שלא מאשים, מי שלוקח אחריות – הוא זה שמתקדם, הוא זה שיעצב את הפזל הכולל קריירה, זוגיות, משפחה, פנאי וכל השאר. אז המתאמן למד… למד לא להאשים, למד לקחת אחריות, למד לתכנן ולהתקדם לפי התוכנית…האימון הסתיים לפני שבוע והמתאמן נמצא כמובן במקום שונה לחלוטין, מקום מפתיע מאד…

אימון אישי – שאלות למתאמן שמתחיל תהליך

אימונים מהסוג הזה מציפים אצלי תמיד את אותן השאלות למתאמנים ואתם מוזמנים לענות עליהן:
עד כמה אתם נוטים להאשים אחרים במה שקורה לכם? להתלונן?
עד כמה אתם מרוצים ממה שקורה לכם?
עד כמה אתם מוכנים להתאמץ כדי לשנות סיטואציות, מצבים?
עד כמה אתם נכונים ללמוד?
עד כמה לדעתכם קיים פער בין מה שאתם עושים במציאות על מנת לשנות מצבים לבין מה שיכולתם לעשות בפועל?
עד כמה אתם שולטים או חסרי שליטה באשר למה שקורה לכם?
עד כמה הפסימיות מלווה אתכם ביומיום? האם יש מקום בכלל לאופטימיות בחייכם? לחשיבה חיובית?

אימון אישי – תחילת התהליך

תחושת קורבנות מאופיינת בחשיבה כי איני אחראי על חיי, הנסיבות משפיעות על חיי, העשייה אינה אפשרית… מדובר בתחושה שחלק ממאפייניה הם יאוש ופסימיות, היא גורמת להתחפר בתוך שלל תירוצים, אי עשיה וחשיבה פסימית ואינה הדרך להצלחות. אחריות ומחוייבות לכן היא מילת המפתח לכל התהליך. מדובר על מחוייבות לשנות גישה, התחייבות לעבודה, שינוי פרדיגמות, שינוי חשיבה, יצירה שאינה תלויה באיש מלבדי, הגדרה מדויקת של השינוי שברצוני לחולל, זיהוי הגורמים שמעכבים אותי ותוכנית עבודה מפורטת. "להיות אדם פירושו לקבל אחריות" – אנטואן דה סנט-אכזופרי בספרו 'הנסיך הקטן'.

רוצים להצליח בתחומים שונים? לקבל אחריות ולבנות תוכנית עבודה? אני לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה