בלוג האימון של טלי פלד
0
23/10/2017
אימון אישי – אסרטיביות כמיומנות נרכשת

אימון אישי ואסרטיביות

אסרטיביות מהווה את אחד מכישורי החיים החשובים בעולמנו במישורים רבים: קריירה, ניהול, זוגיות, משפחה ועוד. היא מוגדרת במגוון התנהגויות:

היכולת להציב גבולות ברורים

היכולת לעמוד על זכויותיי ורצונותיי

היכולת להביע דעתי והשקפות עולמי ללא חשש

היכולת לא לשתף פעולה עם כל בקשה, לדעת לומר 'לא' ללא רגשות אשם

היכולת לשלוט בחיי ולהתנהל בהתאם למה שטוב עבורי ולא מה שמצפים ממני

היכולת להתמודד היטב עם אנשים אחרים

היכולת לקבל החלטות בצורה עצמאית

היכולת לפעול בהתאם למטרותיי

 

אנשים אסרטיביים מצליחים להשיג את המטרות שלהם, הם בטוחים בעצמם ואינם חוששים ממה יאמרו עליהם אחרים. למעשה הם נחושים וממוקדים ומנהלים את חייהם כראות עיניהם ואינם מנוהלים על ידי אחרים וזאת מבלי לפגוע באחרים.

המשמעות של אסרטיביות הינה לקיחת אחריות על חיינו ובחירותינו מבלי להיסחף אחר רצונות אחרים, מבלי להיכנע או להיות קונפורמי לאחרים. מדובר על התנהגות אשר מקדמת ומועילה לבעליה ומאפשרת לו להצליח במגוון תחומים.

ישנה נטייה לייחס לאסרטיביות סממנים של אגרסיביות אך זו טעות, התנהלות אסרטיבית היא זו אשר אינה פוגעת באחר ומכבדת אותו, מאפשרת שיח והקשבה לאחר וכן התחשבות ברצונותיו ודיעותיו.

אימון אישי – אסרטיביות כתכונה נרכשת

האם אסרטיביות היא תכונה מולדת? ישנם הסבורים כך אך ממש לא. מדובר על כישורי חיים אשר ניתן לשפר אותם על ידי תהליכי חשיבה שונים, הערכה עצמית, שיפור בטחון ותרגול מתמיד. נשמע פשוט אבל ממש לא ולחלוטין דורש עבודה שהרי אם היה פשוט – היינו כולנו אנשים אסרטיביים.

קרוליין מילר אדמס, מחברת הספר Creating Your Best Life. אומרת כי אלה שאומרים מה הם רוצים ועומדים על שלהם מצליחים יותר ומנהלים יחסים בריאים יותר. איך שולטים במיומנות חיונית זו? על כך היא משיבה באומרה: "אמצו שלושה מפתחות: דעו מה אתם רוצים, האמינו שיש לכם זכות הוגנת לרצות זאת, ומצאו את האומץ להביע את זה".

אימון אישי – יישום האסרטיביות בפועל

יישום האסרטיביות מתאפיין בעבודה על נושא המודעות העצמית, מודעות לרצונות שלי, עבודה על היכולת לסרב לאחרים, עבודה על הגדרת היעדים האישיים שלי והתנהלות לאורם, תרגול היכולת לומר 'לא' למה שאינו מתאים לנו, היצמדות לערכים, לרעיונות ולדרך שלנו, למה שטוב עבורנו.

 

רוצים לשפר הבטחון העצמי והאסרטיביות על מנת להצליח בתחומים שונים?  מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

 

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה