בלוג האימון של טלי פלד
0
02/01/2017
אימון אישי – אסרטיביות כמיומנות נרכשת

אימון אישי – להיות אסרטיבי או לא להיות?

וודאי שלהיות… כי אסרטיביות שמשמעה להיות דעתן היא התנהגות מכובדת ומכבדת אחרים אשר מאפשרת לאנשים לשלוט בחייהם ולהתבטא באופן חופשי תוך פיתוח יחסי כבוד עם הסובבים אותם.

אימון אישי – מה מאפיין את האסרטיביות?

ישנם הסבורים כי מאפיין אותה גנים או תכונות עימם נולדנו אך אסרטיביות היא מיומנות נרכשת. היא מתבססת על בטחון עצמי אך היא גם בונה את הבטחון העצמי: מי שיש לו בטחון עצמי יכול להתנהל בקלות יותר בצורה אסרטיבית ומאידך ברגע שאנחנו מתנהלים בצורה אסרטיבית – אנחנו גם מגבירים את הבטחון שלנו. מדובר במעגל שמזין עצמו שוב ושוב.

אימון אישי – מה המשמעות של להיות אסרטיבי?

  • לקחת אחריות על החיים שלי ולנהל אותם בעצמי
  • לקבל החלטות/בחירות שמתאימות לי
  • לפעול למימוש רצונותיי תוך כבוד לאחרים
  • להתנהל בלי לחשוש מאחרים
  • להביע את דעותיי ללא חשש
  • לא להיגרר אחרי אחרים
  • לסמוך על כושר השיפוט שלי
  • לתת כבוד לרצונות ולמעשים שלי ולבטא אותם בחופשיות

 

המאפיין את כלל ההתנהגויות האסרטיביות הוא שמדובר בהתנהלות הנוטלת אחריות לעולם המתאמן,  שנותנת כבוד לאחרים, התנהלות שאינה 'דורסנית' או אגרסיבית כלפי אחרים, התנהלות חיובית ומנומסת. אנשים אסרטיביים אינם חוששים, אינם נכנעים לרצונות אחרים, אינם מובלים אלא מובילים, מביעים דיעה בחופשיות, אינם מרצים אחרים, עומדים על שלהם, אינם כנועים, אינם זקוקים למניפולציות אלא ישירים.

התנהלות אסרטיבית היא למעשה מיומנות נרכשת שניתן לעבוד עליה על בסיס יומיומי. מדובר על תהליך נרכש בו אנשים מסגלים לעצמם דפוסי התנהלות חדשים שמאפשרים להם להפיק את המיטב עבור חייהם בכל המישורים ולמול כל אדם אחר. אנחנו זונחים התנהלות פסיבית ומאמצים התנהלות שמקדמת ומשרתת אותנו. אנחנו זונחים משפטים וחשיבה שחוסמים אותנו כמו 'לא מגיע לי', 'איך הם יקבלו את דעתי/רצוני?' , 'חשוב שאתאים את עצמי אליהם' ועוד…. אנחנו לא זקוקים שיאהבו אותנו בגלל שהתאמנו עצמנו לאחרים אלא רוצים שיכבדו אותנו גם אם מישהו חושב אחרת.

קיבלתם החלטה להתקדם/לעשות שינוי? להתנהל בבטחון ובאסרטיביות? אני לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה