בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון אישי במרכז ותיאום ציפיות

אימון אישי במרכז – למי הוא מתאים?

אימון אישי במרכז מתאים לאנשים שמרגישים חוסר סיפוק בתחומים שונים בחייהם – אישי, זוגי, קריירה, ניהולי, משפחתי וכו', לאנשים החשים שאינם מתקדמים בחיים או אינם מגיעים לתוצאות רצויות בשל דימוי עצמי נמוך או ביטחון עצמי נמוך או חוסר אסרטיביות, לאנשים בצמתים שונים בחיים המחייבים קבלת החלטות נכונה, לאנשים שחשים שאינם ממצים את הפוטנציאל האישי או כאלו הזקוקים לשיפור תקשורת בין אישית.

חשוב להבהיר כי אימון אישי במרכז מטרתו ליצור שינוי חיובי בחיי המתאמן ועל כן הוא מחייב תיאום ציפיות בין המתאמן לבין המאמן ונכונות של המתאמן ליציאה מאזור הנוחות ועבודה למען השגת תוצאות
כמו כן, חשוב להבין כי תהליך אימון אישי במרכז לא יצליח ללא השקעת מאמץ ועשייה של המתאמן. פריצות דרך בחיים אינן מטה של קסם ועליכם לפעול לשם מימושן. התהליך דורש מכם עבודה עצמית ואינו מסתפק ברצון. רצון ללא מוכנות לעשייה לא יאפשר לכם הליכה בשביל שיוביל להצלחות.

אימון אישי במרכז ותיאום ציפיות

אנשים מגיעים לאימון עם ציפיות שונות וחשוב לעשות עם המאמן תיאום ציפיות: מה אתם מצפים שיקרה לכם בתהליך האימון, מה השאיפות שלכם, מה ייחשב בעיניכם להצלחה אישית בתחום בו בחרתם להתאמן.
תפקיד המאמן לבחון את הציפיות שלכם – האם הן תואמות את המציאות, עד כמה אתם באמת מוכנים לתהליך ומוכנים להשקיע בו ולהציב אותו כיעד מרכזי עבורכם.
לעיתים ישנה ציפיה מהמאמן שיהיה יועץ ויתן את התשובות אך תהליך אימון אישי במרכז אינו תהליך ייעוץ. זהו תהליך של מודעות עצמית בו המתאמן לומד על עצמו ופועל למען השגת מטרותיו תוך לקיחת אחריות לביצוע ומימוש היעדים הנדרשים לשם כך.
אימון אישי במרכז הוא תהליך בו המתאמן מבין כי הצלחה אישית פרושה להימנע מלהאשים את הסביבה במה שקורה לו ולכן עליו לשנות את החשיבה וליצור במו ידיו את מציאות חייו.
חשוב להבין כי הצלחת האימון אינה תלויה במאמן ונסיונו אלא בעיקר במתאמן – ככל שיהיה בעשייה ושיפור מתמיד כך יפיק את המירב מתהליך האימון.

לקריאה נוספת –קואצ'ינג אישי, אימון אישי במרכז

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה