בלוג האימון של טלי פלד
0
17/10/2019
אימון אישי – גורמים להצלחה

אימון אישי – מהי הצלחה?

שיחה עם בחור שהתעניין באימון אישי גרמה לי לכתוב על קצה המזלג… על נושא ההצלחה באימון.

נשאלתי על ידו האם אני מבטיחה לו הצלחה בתהליך….השיחה גררה פינג-פונג שאלות בינינו ותהיתי אם הבחור בשל לתהליך האימון שהרי "כשהתלמיד מוכן – המורה מגיע".

ראשית, מהי הצלחה? נדמה לעיתים כי הצלחה מאופיינת בתוצאות מרחיקות לכת, בהישגים מפוארים, אז זהו שלא…. הצלחה של מי שעבר תאונה ושבר את רגליו היא ללמוד ללכת בכוחות עצמו. לנו זה מובן מאליו, עבורו זו הצלחה ענקית. לסטודנט שמתקשה בתואר הצלחה יכולה להיות לעבור את הקורס, לסטודנט אחר הצלחה פרושה ציון שמעל 90. אז מהי הצלחה? הצלחה היא מה שאתה מציב לעצמך, מה שייחשב בעיניך בלבד כהצלחה. אין לה גודל ומימדים, אין לה ציון, יש לה מטרה וחשיבות אישית למתאמן.

שנית, כשמתאמן מבקש ממני להתחייב להצלחת התהליך אני מסבירה לו על חלקו בתהליך והוא גדול והוא העיקר. אני מאמנת ותיקה עם נסיון רב אבל ישנם דברים שהם באחריות המתאמן ולא אוכל להם.

אימון אישי – גורמים להצלחה

אז מה בכל זאת חשוב להצלחה? מהם הגורמים שיסייעו לנו להגיע להצלחות? לפניכם רשימה של 10 גורמים חשובים בתהליכי אימון על מנת להצליח במטרות שמתאמנים מציבים לעצמם:

*חשוב להגדיר מהי ההמטרה והתוצאה שאנו שואפים אליה ואשר תהווה הצלחה עבורנו בלבד.

*אמונה – כשאדם חדור אמונה, הוא כבר במחצית הדרך להצלחה. ובמילים הפוכות – חוסר אמונה מחבל במאמצים, באנרגיות ובעשייה. תאמינו ביכולותיכם.

*חשיבה חיובית – אנשים נוטים לדבר על ה'מה לא' במקום על 'מה כן'…. על השלילי במקום על החיובי….על הבלתי אפשרי במקום על האפשרי…. חישבו חיובי כדי להתקדם.

*מחויבות – אף אחד לא יקבל מחויבות במקומכם למטרות , להישגים ולהצלחות שלכם. מחויבות לתהליך היא אלמנט חובה שלכם.

*החלטה – תחליטו שאתם שם. אני נתקלת במתאמנים שרוצים שינוי, רוצים להצליח, רוצים הישגים אך מתמהמהים, אינם מחליטים להתחיל…. הם מחליטים שלא להחליט…. רוצים אך פוחדים. אפשר לפחד אך צריך להחליט ולקפוץ לבריכה…

*עשייה – אף אחד לא יתאמץ במקומכם, דיבורים לא מקדמים ועשייה גם היא אלמנט חובה בתהליך.

*אחריות – אל תאשימו אחרים, אל תצפו מאחרים, קבלו אחריות על החיים שלכם ועל מעשיכם. תשקיעו ותעבדו קשה כדי להשיג את ההצלחות שלכם.

*אל תפחדו מכשלונות – פחד לא מקדם אנשים ובדרך תמיד יש כשלונות כאבני דרך אך כמו שאמר הנרי פורד: “כישלון הוא רק הזדמנות להתחיל שוב, הפעם בדרך חכמה יותר”.

*תעיזו – אל תתקבעו בפרדיגמות שונות (לא יכול, לא מסוגל, גדול עלי….ועוד), תעיזו, תנסו, ותופתעו מהיכולות והמעשים שלכם.

*תתמידו – הצלחות לא קורות ביום אחד, הן מסע שמצריך סבלנות.

 

אני פה בשבילכם. התקשרו או השאירו פרטים : 050-8380603

  תהליכי התמודדות מלווים אותנו קבוע.
  זה הזמן ליזום!
  אני כאן כדי לעזור לכם בדרך.

  שם פרטי:

  שם משפחה:

  טלפון:

  מייל:

  פרטים שחשוב שאדע:


  לקריאה נוספת – אימון אישי אימון אישי

  אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


  הוספת תגובה

  בחזרה למעלה