בלוג האימון של טלי פלד
0
12/01/2020
אימון אישי – הדרך להצלחות

אימון אישי – ההתחלה

אימון אישי הוא תהליך קצר שמטבעו ממוקד מטרה וחייב להביא לתוצאות. אז היכן הקשיים של מתאמנים בתחילת הדרך?
מתאמנים רבים מגיעים לאימון מאד מבולבלים. הם לא מרוצים ממה שקורה להם, עבודה, קריירה, זוגיות, מערכות יחסים ועוד. אין לכם מטרות ברורות אלא בעיקר מחשבות על מה לא טוב, מה לא עובד, בגדר תלונות…. אך אין להם תוכניות ואין להם משימות ברורות ופעולות.
פעמים רבות המצב גורם לכך שגם אין להם אנרגיות כי הן 'התאדו' מרוב מחשבות ו/או תסכולים.

בנוסף, פעמים רבות יש להם רשימת 'האשמות' ובעיות. אבל… כפי שאמר סטיבן קובי (בספרו 7 ההרגלים): "אם אתם מתחילים לחשוב שהבעיה נמצאת 'שם', עצרו מיד. הבעיה האמיתית היא עצם המחשבה הזו". כשמפסיקים לחפש האשמות ובעיות ומתמקדים בתוכניות ופעולות – קל יותר להיכנס למצב של אנרגיה, עשיה, חשיבה חיובית ומוטיבציה.
ההחלטה לפעול היא הדבר הראשון באימון, השאר מורכב מנחישות, לא לפחד לטעות ועדיין להמשיך קדימה, לא לוותר, אומץ להיפרד מהרגלים ישנים ודעות קדומות (פרדיגמות שבנינו לנו)….

אימון אישי – העיקר לפעול

בסופו של תהליך, הצלחת האימון היא סך הפעולות שעשינו לאורך הדרך מבלי לוותר לעצמנו.
תיאודור רוזוולט אמר בהקשר זה: "תאמינו שאתם יכולים ואתם כבר בחצי הדרך". פעמים רבות מתאמנים פשוט לא מאמינים ביכולות שלהם ולכן אינם עושים שימוש בהם. פעמים רבות הגבולות שאנחנו שמים לנו הם הגבולות שבתוך הראש שלנו. ברגע שאנחנו לא שמים גבולות – שם מתאפשרות הפעולות.

אימון אישי – צעדים ומעשים

אז מאיפה מתחילים את התהליך?
הבנת המצב הנוכחי, בחירת המטרות, ניפוץ אמונות, הסרת גבולות, תוכנית עבודה שתסגור את הפער בין המצב הקיים למצב הרצוי ומשימות.
בדרך משנים הרגלים ומתנערים מפחדים ועושים הרבה פעולות קטנות שעוזרות גם לשיפור הבטחון העצמי שלנו ואמונה ביכולת שלנו. התחלה היא החלק החשוב בתהליך אימון אישי. להתחיל, גם אם מדובר בצעדים קטנים, העיקר להתחיל והעיקר לעשות.
"זה לא משנה כמה לאט אתה הולך, כל עוד אתה לא מפסיק ללכת" – קונפוציוס.

לקריאה נוספת – אימון אישי

אני פה בשבילכם. התקשרו או השאירו פרטים : 050-8380603

  תהליכי התמודדות מלווים אותנו קבוע.
  זה הזמן ליזום!
  אני כאן כדי לעזור לכם בדרך.

  שם פרטי:

  שם משפחה:

  טלפון:

  מייל:

  פרטים שחשוב שאדע:


  אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


  הוספת תגובה

  בחזרה למעלה