בלוג האימון של טלי פלד
0
11/08/2014
אימון אישי – הזמן לשינוי

אימון אישי – חלומות, הגשמות ומה שבאמצע

את המשפטים הבאים קראתי בכתבה 'המדריך להגשמת חלומות' (מוסף הארץ, מרץ 2014) של דורון הראל, מטפס הרים שהיה הישראלי הראשון שטיפס לפסגת האוורסט וכך אמר דורון בכתבה:

"אדם רוצה להגשים את חלומותיו אבל הפחדים והחששות גורמים לו לרוב לדחות את ההגשמה לעתיד שהוא חושב שיהיה מתאים יותר. אבל העתיד לא הופך מעצמו למתאים יותר, זו החחלטה שלנו שמשנה את המציאות ולא המציאות את ההחלטה".

ללא ספק דורון הראל מימש חלומות רבים. הוא טיפס על האוורסט, הגיע למקומות נידחים שרובנו כנראה לעולם לא נגיע אליהם ובכל פעם חיפש את האתגר הגדול הבא ומימש חלומות, אך מדוע רבים אינם מצליחים לממש חלומות ורצונות ואפילו לא כאלו שקטנים בהרבה מזה שמימש דורון?

אימון אישי – על מה שחוסם מאיתנו הגשמה

מסתבר שפחדים וחששות משינויים הם מרכיב משמעותי מאד המונע מאיתנו להגשים את עצמנו ולעשות שינויים בחיינו. אנחנו חוששים משינויים שונים כמו: פרידה מבן זוג, עזיבת מקום עבודה, מעבר דירה, שינויים חברתיים וכו' משום שהם מהווים מצב שונה עבורנו, כזה שעדיין איננו יודעים כיצד להתייחס אליו, איך להתנהג בו ומה תהיינה ההשלכות שלו. המוכר והידוע עדיף לנו תמיד על פני השונה והחדש שמפחיד ומעורר שאלות.

אנחנו מפחידם לעשות שינויים כי תמיד האופציה של כשלון מאיימת יותר מהאפשרות שאולי נצליח ועל כן תמיד מוצאים תירוצים – מדוע לא? למה זה לא יעבוד? מדוע הסיכויים קלושים וכו'. וכך אנחנו נשארים עם המוכר גם כשלא טוב לנו ובלבד שלא ניאלץ להתמודד עם הלא ידוע או עם כשלונות.

ווינסטון צ'רצ'יל אמר: "הצלחה היא הליכה מכשלון לכשלון מבלי לאבד את ההתלהבות" ואכן פעמים רבות כדי להגיע למקומות טובים, עלינו לעבור מכשולים בדרך. האמיצים שבינינו מבינים שכשלונות הם אבן דרך בדרכנו להצלחה ואינם נרתעים, הפחדנים שבינינו מחפשים תירוצים כדי לא לעשות דבר.

פחד מ'הלא נודע' הוא משהו משתק שמשתלט עלינו פעמים רבות ובעיקר משפיע על קבלת ההחלטות שלנו. אנחנו הופכים במצבים אלו לאנשים ריאקטיביים המגיבים לסביבה במקום להיות אנשים פרואקטיביים היוצרים עבורנו הזדמנויות טובות יותר.

אז אם אתם במצב הזה, רוצים לשפר, לקבל החלטות, לעשות שינויים ולהתקדם – אני פה על מנת לסייע לכם ולתמוך ולאפשר לכם לעשות את הצעדים הראשונים בביטחה ולהרגיש שאינכם צריכים להתמודד לבד. זכרו, לכולם יש תירוצים אך המשמעות של תירוץ היא וויתור לעצמנו, וויתור מלעשות את מה שיקדם אותנו ויעשה לנו טוב.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה