בלוג האימון של טלי פלד
0
14/04/2013
אימון אישי – הצבת מטרות ותוצאות

הסיבות לאימון אישי

קיימות סיבות רבות לפנות לאימון אישי אך הסיבה העיקרית היא – הרצון לעשות שינוי, להתפתח ולהשיג מטרות שלא הישגנו עד כה. המטרות משתנות ממתאמן אחד לשני וקשורות לנושאים שונים מעולמו של המתאמן או ממקומות הדורשים שיפור והישגים : קריירה, ניהול, זוגיות, ביטחון עצמי, דימוי עצמי, תקשורת בין אישית, אסרטיביות, מימוש עצמי ועוד.

אימון אישי מאפשר למתאמנים להפוך רצונות ושאיפות שלהם למציאות יומיומית ובלבד שהמתאמן בשל לתהליך, מוכן להשתפר ולהרחיב את הלמידה וההתנסות האישיים ונכון לעבוד כדי לממש את שאיפותיו וכדי להפוך את העתיד להווה. אימון אישי מאפשר למתאמנים רבים לשפר את החיים המקצועיים, חיים אישיים, חיים זוגיים ולשפר מיומנויות בין אישיות.

מדוע אנשים פונים לאימון אישי?

מסתבר כי לרובנו קשה לעשות שינויים, להציב מטרות ולעמוד בהן, לרובנו חסמים וחששות ולכן לליווי של מאמן אישי יש משקל רב על התהליך והצלחתו. מה שקשה ב-'לבד' הופך לקל יותר ב-'ביחד' כשיש תמיכה. תפקיד המאמן אינו רק ללוות ולהוות מקור לתמיכה למתאמנים אלא לשקף להם. שיקוף אינו קל תמיד שכן לא נוח לנו לשמוע את האמת לעיתים אך שיקוף הוא הדרך הנכונה להראות לנו חסמים וטעויות ולאפשר לנו ללמוד מהם ובכך לצמוח ולהתפתח.

בתהליך אימון אישי אנו מבהירים ומחדדים יחד כישורים ויכולות, ערכים אישיים, חסמים, הרגלים 'רעים' שאינם משרתים, מכשולים בעשייה עד כה וביחד מאפשרים למתאמן לקחת שליטה על חייו כדי להשיג את מטרותיו. מתאמן ומאמן הם סוג של 'צוות' ובצוות תמיד קל יותר. אימון אישי הוא תהליך שגורם למתאמנים להשתפר, ככל שמשתפרים במודעות, בהבנת סיטואציות בלקחים מהעבר – כך גדלה היכולת לעשות צעדים גדולים לעבר הצלחות וזו אינה קלישאה.

אימון אישי מאפשר למתאמן להחליט מה טוב עבורו, לחיות על פי אמות המידה שלו המתאימות לו ומשרתות אותו ולא אחרים ולקבל החלטות אפקטיביות עבורו. אימון אישי הוא תהליך מעשי ולא רוחני הכולל הצבת מטרות ויעדים על מנת להשיג את אותן המטרות. אימון אישי הוא תהליך שעובד נהדר למתאמנים דווקא משום שהכל מגיע מתוך המתאמן ועולמו.

הגורמים להצלחת אימון אישי

מחויבות אישית ועשייה הם שם המשחק באימון אישי. אימון יצליח אם המתאמן יהיה מוכן לתהליך, ירצה בו מאד לשם הצלחתו ויוכיח זאת במחוייבות האישית שלו לעשייה, לשינויים, לרכישת הרגלים חדשים ולהשגת יעדים. המתאמן צריך לשים את האימון בסדר חשיבות גבוה בחיי היומיום שלו. השוני בין תהליכי אימון אינו בדרך האימון אלא במטרות שמציבים המגיעות מסוגים שונים של אימון: עסקי, ניהולי, קריירה, זוגי וכו'. תהליך האימון מאפשר למתאמנים להשיג תוצאות מדהימות מאלו שהיו מנת חלקם עד כה.

אימון אישי יאפשר לכם לעלות רמה, לזהות את מה שמונע מכם להשיג תוצאות, להציב לפניכם אתגרים ולממש אותם, האימון יחייב אתכם להגדיר בבהירות את התוצאות שתהיו מחוייבים להשיג, תוכלו להעריך ביושר וכנות את הפערים בין המקום בו אתם נמצאים לזה בו אתם רוצים להיות ותוכלו לצאת לדרך וליצור תוכנית ברורה לסגירת הפער. אימון אישי הוא לא תקווה, לא משאלה, לא תיאוריה. אימון אישי הוא תכנית פעולה שמאפשרת תוצאות אמיתיות המותאמות לצרכי המתאמנים.

אני מזמינה אתכם לשפר את החיים האישיים והמקצועיים שלכם בתהליך אימון אישי:

לקריאה נוספת – אימון אישי, קואצ'ינג אישי, אימון אישי במרכז

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה