בלוג האימון של טלי פלד
0
20/11/2017
אימון אישי – השקעה אישית

אימון אישי – תהליך של השקעה

על פי הויקיפדיה, אימון אישי/קואוצ'ינג הוא תהליך המכוון לסייע לאנשים מתפקדים להציב ולהשיג מטרות, להתגבר על מכשולים ולשמר מוטיבציה. היעד של האימון האישי הוא שבתום התהליך המתאמן ירכוש את הכלים הנחוצים להשגת מטרות וכן ביטחון עצמי ביכולתו להגשימן.

אימון אישי נועד לסייע לאנשים להגדיר את המטרות שלהם, לצייד אותם בכלים ומיומנויות שיאפשרו להם להשיג את המטרות שהציבו לעצמם. התהליך קצר וממוקד, השיח אינו מתבסס על העבר אלא על 'כאן ועכשיו', על ההווה לעומת הרצונות לעתיד ועל סגירת הפערים ביניהם ומימוש המטרות.

תפקידו של המאמן בתהליך הוא לעורר מודעות גבוהה, לתת את התמיכה הנכונה, לשקף ולסייע למתאמן לשפר/לרכוש מיומנויות ולהביא עצמו לידי ביטוי בתחומים שונים – מקצועיים ואישיים. בעגה המקצועית מדובר על העצמה אישית וכן על מקסום הפוטנציאל.

אימון אישי – מרכיבי התהליך

הגדרה נכונה של מטרות המתאמן

ציוד המתאמן בכלים שיאשרו לו להשתפר ולהתקדם לעבר המטרות

הגדלת המודעות העצמית של המתאמן

הגדרת הערכים שחשובים למתאמן ואשר יהוו מצפן להמשך

ניתוח החוזקות של המתאמן אשר יסייעו לו להתקדם

ניתוח החסמים של המתאמן תוך שאיפה להתגבר עליהם

היפרדות מהרגלים 'רעים'

הצבת יעדים על מנת להגיע לתוצאות

אימון אישי – צמיחה והתפתחות

אימון אישי הוא למעשה תהליך של צמיחה, למידה, שיפור יכולות וביצועים, פיתוח מודעות עצמית, חיזוק הבטחון, מימוש הפוטנציאל והשגת מטרות. בעבר היו שהתייחסו לאימון כאל טרנד חולף אך אין הדבר כך והאימון משמש כתהליך צמיחה אישית כבר משנות השמונים. התהליך מתאים לגילאים שונים, למצבים שונים, לתחומים שונים – זוגי, אישי, קריירה, ניהול וכו'. התהליך מייצר מוטיבציה, מאפשר חשיבה מחוץ לקופסה, יוצר שינוי (לעיתים אף דרמטי במובן הטוב של המילה) בחיי המתאמן ומאפשר העלאת איכות החיים ואיכות קבלת ההחלטות של המתאמן. הגדירו את התהליך היטב לא מעט ממתאמניי באומרם כי מדובר בהשקעה הטובה והמשמעותית ביותר שהשקיעו בעצמם ובחייהם.

רוצים גם אתם להשקיע בעצמכם ולהתקדם? היד שלי מושטת, מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

 

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה