בלוג האימון של טלי פלד
0
20/01/2019
אימון אישי – יתרונות

אימון אישי – דגשים לתהליך

פעמים רבות אני נשאלת על יתרונות האימון האישי, האם זה באמת 'עובד'…, האם כל אחד יכול להתקדם בתהליך ועוד שאלות. במאמר קצר זה אנסה לתת כמה דגשים משלי על סמך נסיוני בעשור האחרון עם מתאמנים רבים.

ראשית אתחיל בשלוש נקודות חשובות והן למעשה נקודות ההתחלה :

מוכנות המתאמן – המשפט "כשהתלמיד מוכן – המורה מופיע" הוא תמצית הענין…. המתאמן חייב להיות בשל לתהליך האימון, חייב לרצות אותו כדי להתקדם ולהשיג את מה שהוא רוצה. אם המתאמן אינו בשל – ספק אם התהליך יצליח.

נכונות לעבוד – מתאמן שמעיד על עצמו שהוא רוצה בתהליך אבל לא באמת עושה עבודה, לא יוכל להתקדם. "אנשים מצליחים מוכנים לעשות דברים שאנשים לא מצליחים אינם מוכנים לעשות", כתב חואכים דה פוסדה בספרו 'אל תאכלו את המרשמלו'. האם מספיק שהמאמן יהיה איש מקצוע? לא. בסופו של דבר הוא המכוון אך המתאמן הוא שעושה את העבודה. המאמן לא יכול לעשותה במקומו, התהליך לא מכיל ניסים והפתעות אלא הוא פרי עבודה.

מודעות – ככל שהמאמן יאפשר למתאמן מודעות עצמית גבוהה, כך יוכל המתאמן להתמודד עם הרגלים, פחדים, אמונות ועוד. לא תמיד המתאמן מודע לעצמו בנקודות החשובות לתהליך והשיקוף של המאמן לפיכך הכרחי. בספרו של רובין שארמה 'הנזיר שמכר את הפרארי שלו' הוא אומר בהקשר כי "רוב בני האדם לא תופסים איזה כוח עצום יש לתודעה שלהם". התודעה היא התכונה הבסיסית ביותר של הנפש, על פי הויקיפדיה, ומייחסים אליה תכונות כמו חוויה מודעת, ניסיון אישי, הכרה-עצמית, סובייקטיביות, וכושר הבנה המאפשר להבין את היחסים בין הזהות האישית לסביבה.

לשלוש הנקודות הללו יש להוסיף כמובן את בחירת התהליך המתאים עם המאמן המתאים וכימיה טובה והרי לכם קרקע מוצקה לתחילת תהליך שישרת את המתאמן.

אימון אישי – יתרונות

היתרון הגדול של תהליך האימון הוא היותו תהליך קצר וממוקד העונה על צרכים מדויקים ושאיפות שמביא עימו המתאמן.

יתרון שני הוא קבלת כלים פרקטיים שיהוו מעין 'ארגז כלים' מקצועי שיאפשר למתאמן לעשות בהם שימוש בהמשך לצרכיו בהיבטים שונים של חייו ובסיטואציות שונות באופן שיאפשר לו להתמודד בקלות עם מצבים שונים.

יתרונות נוספים הן היכולת להיפרד מאמונות שליליות שאנחנו מסגלים במהלך השנים לגבי יכולותינו, האפשרות לחזק יכולות, האפשרות לנטוש הרגלים רעים, היכולת לעשות צעדים קטנים ועקביים ולראות פעמים רבות תוצאות מיידיות חיוביות. תהליך האימון מאפשר לנו ליישם הרגלים חדשים בפועל הצורה מהירה יחסית וכן לשפר סיטואציות, לקבל יותר בקלות החלטות חשובות,לשפר ביצועים, לשפר תקשורת ומערכות יחסים, להבין מצבים, לקדם קריירה, לנהל טוב יותר ולהשיג מטרות שהצבנו לעצמנו. התהליך מצריך כמובן פתיחות, גמישות מחשבתית, פיתוח מודעות עצמית, שיפור מיומנויות, מימוש כשרונות, למידה גדולה והנעה, עצמאות, יעילות, הגברת הבטחון העצמי ולקיחת אחריות אישית.

תהליך האימון מספק התפתחות אישית ומקצועית עם ערך רב, המתאמן יכול ללמוד יותר על עצמו וכיצד הוא נתפס על ידי אחרים, מה חוסם אותו ומה יקדם אותו וכיצד להתמודד, הוא מקבל פרספקטיבה חדשה ויכול להעלות נושאים רגישים וחשובים ולהרגיש מוגן ובטוח.

אסיים במשפט נהדר ומתאים של זיג זיגלר: "הגישה שלך, לא הכשרון שלך, תקבע כמה רחוק תגיע".

רוצים לשוחח איתי? להתייעץ? התקשרו או השאירו פרטים : 050-8380603

  תהליכי התמודדות מלווים אותנו קבוע.
  זה הזמן ליזום!
  אני כאן כדי לעזור לכם בדרך.

  שם פרטי:

  שם משפחה:

  טלפון:

  מייל:

  פרטים שחשוב שאדע:


  אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


  הוספת תגובה

  בחזרה למעלה