בלוג האימון של טלי פלד
0
09/02/2020
אימון אישי – להצלחה בחיים

אימון אישי  – מהו ה-DNA  של ההצלחה

ריצ'רד ס.ט. ג'ון היה בדרך לכנס TED כשבחורה במטוס שאלה אותו "מה באמת מוביל להצלחה?".

על מנת לענות,  הוא בילה עשר שנים במחקר על הצלחה וראיין מעל 500 אנשים המצליחים בצורה יוצאת דופן בתחומים רבים מה עזר להם להצליח.  מדוע אנשים מצליחים? האם זה משום שהם חכמים? או האם הם פשוט ברי מזל? מסתבר שאף אחד מהשניים. לאחר ניתוח הממצאים ובניית מאגר מידע בנושא הוא הגיע ל-8 תכונות חשובות המשותפות לאנשים מצליחים והוציא רב מכר בשם-

to Be Great: The 8-Traits That Lead to Great Success

המשותף לאותם אנשים שהגיעו להישגים מרשימים היה העובדה כי הם מחויבים לעבודה קשה ועושים את מה שהם אוהבים. הם היו אנשים רגילים, אינטליגנטים ברמה ממוצעת שנחלו לא מעט כשלונות אבל היו ממוקדים בעבודה קשה.

אימון אישי – הפרמטרים להצלחה

המחקר של ריצ'רד מונה 8 גורמים עיקריים להצלחה והם:

 • תשוקה – להבין מה אתם אוהבים ולמצוא את העבודה שמסבה לכם הנאה
 • עבודה קשה – אנשים מצליחים עובדים קשה אך אוהבים את עבודתם
 • מיקוד – להיות ממוקד במטרה ומסוגל להתעלם מהסחות דעת
 • דחיפה – אל תאפשרו לביישנות או חוסר ביטחון לחבל במטרה שלכם. תמצאו דרכים וגם אנשים שיתמכו בכם וידחפו אתכם לכיוון ההצלחה
 • רעיונות – הביאו רעיונות אך חישבו עליהם לא כעל משהו יצירתי אלא כעל משהו שנועד לפתור בעיות שונות
 • שיפור – אנשי מצליחים מחפשים כל העת דרכים לשיפור, להיות הכי טובים, להתמקד בחוזקות שלהם ולהתאמן כל הזמן
 • שרות – לא תצליחו אלא אם תספקו משהו בעל ערך לאנשים.
 • התמדה –אנשים מצליחים נכשלים ועושים טעויות, אינם מצפים לתוצאות מהירות והם לא מוותרים לעצמם.

מחקרים נוספים שהתפרסמו בשנים האחרונות מדברים על כך שאנשים מצליחים רואים את חצי הכוס המלאה ולא את חצי הכוס הריקה. אנשים אלו הם בעלי תפיסה חיובית ואופטימית לחיים. סופיה צ'ואו, פסיכולוגית ארגונית באוניברסיטת טייוואן הציגה ממצאים בכנס של האגודה האמריקאית לפסיכולוגיה  וטענה כי אנשים אופטימיים ומציאותיים הם אלו המשתמשים בריאליזם שלהם על מנת לשפר ביצועים בתחומים שונים והם אינם נכנעים לייאוש ועל כן מצליחים.

אימון אישי – על הצלחה ונחישות

מחקר מעניין אחר של אלון סלע מהפקולטה לניהול באוני' תל-אביב מדבר על כל שנחישות חשובה יותר להצלחה מקצועית מאינטליגנציה. למרות שהתזה של 'עקומת הפעמון' גורמת לנו לצפות להצלחה משמעותית בקרב בעלי אינטליגנציה גבוהה, הרי שדווקא בעלי שאיפות ונחישות להצליח בקריירה הם אלו שאכן הצליחו יותר: "אדם בעל מנת משכל ונתונים סוציו-אקונומיים גבוהים, שאין בו את הנחישות, יצליח פחות מאדם נחוש, שיש לו פחות משני הנתונים האחרים" – כך על פי סלע אלון. אנשים מצליחים אם כך הם אנשים נחושים שמוכנים לעבוד קשה ולעשות דברים שאחרים אינם מוכנים לעשות. הם מתאמצים, הם לעולם לא יותרו לעצמם והם אינם נשארים ב'אזור הנוחות' שלהם. עבודה קשה ודבקות במטרה הם המפתח להצלחה וכן מיקוד במטרה ובמשימות שלה. תומאס אדיסון היטיב להגדיר זאת באומרו: "הרבה מנכשלי החיים הם אנשים שלא הכירו עד כמה קרובים היו להצלחה כאשר נואשו וויתרו".

אימון אישי – מהי הצלחה?

המושג הצלחה הוא דבר אינדבידואלי שכן לכל אחד יש את אמות המידה שלו, התחומים החשובים לו ומידת ההצלחה החשובה לו ועל כן – הכל בעיני המתבונן…ולכל אחד יש משמעות שונה למילה 'הצלחה' אך בסופו של דבר הצלחה היא שילוב של עבודה קשה, עשייה נכונה, כשלונות וטעויות שבדרך, נחישות והתמדה ללא הרף, פריצת מחסומים ואמונות מגבילות ולמידה אינסופית. ואתם? מהי הצלחה עבורכם? עד כמה תתאמצו ותעבדו קשה כדי להצליח ולהשיג את המטרות שלכם? אני מאמינה שמי שרוצה – יכול. אני פה כדי ללוות את אלו מכם הרוצים וגם מוכנים לעבוד. מוזמנים לדבר איתי:

  תהליכי התמודדות מלווים אותנו קבוע.
  זה הזמן ליזום!
  אני כאן כדי לעזור לכם בדרך.

  שם פרטי:

  שם משפחה:

  טלפון:

  מייל:

  פרטים שחשוב שאדע:


  לקריאה נוספת – אימון אישי

  אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


  הוספת תגובה

  בחזרה למעלה