בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון אישי להצלחה

אימון אישי להצלחה בתחומי החיים השונים

מהי הצלחה? על פי המילון הצלחה הינה השגת תוצאה טובה. נשמע פשוט אלא שלכל אחד יש ראיה שונה על מהי תוצאה טובה עבורו. הצלחה אם כן נמדדת בצורה שונה אצל אנשים שונים.
נהוג לייחס הצלחה לנושאים פיננסיים אך לא כך הם הדברים. הצלחה נמדדת בתחומים רבים של החיים – אישי, קריירה, ניהולי, זוגיות ועוד. אימון להצלחה מטפל בכל תחום ונושא בו מבקש המתאמן להגיע להצלחה.
רוב האנשים רוצים להצליח, אז מה ההבדל בינם לבין אלו המממשים הצלחות? התשובה תלויה ברצון המתאמן, במחויבות, בכשלונות שהוא חווה בדרך, באופטימיות ועוד.
מסתבר כי הצלחות מגיעות לאחר לא מעט כשלונות אלא שאנשים רבים מתייאשים בעקבות הכשלונות. וינסטון צ'רצ'יל אמר: "הצלחה היא הליכה מכשלון לכשלון מבלי לאבד את ההתלהבות" ואכן אימון להצלחה מלמד אותנו כי נדרשת סבלנות כדי לעבור את מהמורות הכשלונות בדרך להצלחה.
מה קורה כשנכשלים? אנשים רבים פשוט מפסיקים לנסות אלא שלכשלון צריך להתייחס כאל תהליך של למידה אשר יאפשר הפקת לקחים, שינויים והצלחות.
אם אתם רוצים להצליח באחד מתחומי החיים, עליכם להבין קודם כל להבין מה יחשב כהצלחה עבורכם? להזכירכם, הצלחה נמדדת בצורה שונה אצל אנשים שונים.

במה מתמקד אימון אישי להצלחה?

1. למידה וחקירה עצמית שהם הבסיס להבנת התנהגות המתאמן.
2. אמונות – פעמים רבות אמונות מגבילות חוסמות את הדרך להצלחה כאשר בפועל אין להן בסיס במציאות והן סוג של פרדיגמות.
3. חסמים – הבנת מחשבות והתנהלויות המעכבות את המתאמנים או מונעות מהם להתקדם ולהשיג תוצאות.
4. הבנה של מה ייחשב כהצלחה? וכן הבנה של הדרך הנכונה להשגת אותה ההצלחה.
5. נחישות, אחריות ומחויבות – עד כמה המתאמן אכן רוצה להצליח? מה הוא מוכן לעשות לשם כך? עד כמה הוא מוכן לעבוד קשה לשם כך ולצאת מאזורי הנוחות שלו? עד כמה הוא מחויב באופן אישי לתהליך לשם השגת המטרות שלו?
6. הצבת מטרות אישיות – ליווי ותמיכה של המאמן במתאמן אשר יוביל אותו מהמקום הנוכחי שלו למקום בו הוא רוצה להיות ואשר יהווה עבורו הצלחה.

אימון להצלחה מתמקד אם כך בהשגת המטרות אשר מהוות הצלחה עבור המתאמן. אמונה עצמית ביכולת היא נדבך חשוב בתהליך אימון להצלחה שכן אנשים אשר אינם מאמינים ביכולות שלהם להצליח – יתקשו. חלק נוסף הוא המשמעת, היכולת לחנך את עצמנו להמשיך, להתמיד, לנסות, לדחות סיפוקים מיידיים למען הצלחות חשובות בטווח הרחוק יותר.
בסופו של דבר הצלחה היא שילוב ומפגש של מספר גורמים: נסיון וידע, נחישות ואמונה, מחויבות ולמידה.
לסיכום: אם אתם רוצים להצליח – גלו נחישות, היו מוכנים לעבודה קשה שכן הצלחה אינה מגיעה תוך יום, היו קשובים למה שחשוב לכם, עיבדו על שיפור הבטחון העצמי והציבו מטרות בדרך להצלחות אותן הגדרתם.
רוצים להצליח? – אני מזמינה אתכם להציב יחד מטרות חשובות עבורכם ולקבל ממני תמיכה, ליווי והעצמה שיאפשרו לכם להצליח בהשגת המטרות.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת –אימון אישי,  אימון להצלחה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה