בלוג האימון של טלי פלד
0
06/05/2013
אימון אישי לזוגיות מוצלחת

תובנות על מציאת זוגיות

מי לא רוצה זוגיות? רובנו כן רוצים משום שרובנו מחפשים לאהוב ולהיות נאהבים, רובנו רוצים משפחה ושייכות, רובנו מסתכלים קדימה ורוצים לצידנו מישהו שאפשר להישען עליו כשצריך, לשתף כשכואב, להיעזר בשעת צרה או בבוא היום בשעת זיקנה. ולמרות שרובנו רוצים לא פעם נשמע המשפט הבא: אבל אני לא מוצא/ת את הפרטנר/ית המתאים.

הכשלים בדרך לזוגיות מוצלחת

התאהבות – הרצון להתאהב מיידית גורם לנו לעיתים לוותר על אלו שבהם לא התאהבנו מיידית. אולם, התאהבות אינה אהבה ואינה יכולה להוות בסיס לקשר ארוך טווח. התאהבות היא בעיקר פעילות בה לוקחים חלק ההורמונים והיא הרבה 'פרפרים' אך היא אינה מספיקה עבור זוגית מתמשכת. כדי לאהוב צריך לאפשר את הזמן להכרות של בני הזוג ולא למהר לפסול.

התאמה – כדי להיות באהבה צריך להיות אחרי תקופת ההתאהבות ולהיות עם בני זוג המתאימים לנו ולערכים החשובים לנו. עם הערך 'יושרה' חשוב לנו , סביר שלא נצליח להיות באהבה וזוגיות עם מי שערך זה אינו נר לרגליו. לכן, חשוב בתהליך אימון איש לזוגיות להבין מהם הערכים שחשובים לנו ביותר אצל בני הזוג.

מרחב – כשלא מאפשרים מרחב אישי בתוך הזוגיות, היא אינה מאפשרת לכל אחד מבני הזוג צמיחה ומולידה תסכולים לשני הצדדים. זוגיות טובה כוללת את הזוג יחד ואת כל אחד מהם לחוד. כדי לבנות זוגיות שכזו חשוב שניתן מרחב אישי לכל אחד.

אהבות 'לא פתורות' – אהבות מן העבר שלא השארנו מאחור ואנו עדיין שקועים בהן במחשבות, אינן מאפשרות יצירת זוגיות חדשה והן תמיד מקור להשוואה שאין לה מקום. אם אתם רוצים ליצור זוגיות חדשה – פתרו קודם כל סוגיות רומנטיות מן העבר.

דייטים – עולם הדייטים הוא עולם שיכול להיות מתסכל וליצור חוויות של דחיה ופגיעות. כדי להיות מוכן לדייטים – כדאי להבין כמה דברים על עצמנו על מנת שנוריד את מפלס הפגיעות ונוכל לצאת לדייטים ולעבור אותם בשלום. באותו הקשר, כדאי גם לטפל בנושא הביטחון והדימוי העצמי אצל אלו החשים שהוא אינו גבוה ומקשה עליהם.

מושלמות – מושג שקיים רק באגדות אך בני האדם אינם מושלמים. מודעות עצמית גבוהה תאפשר לנו מיקוד בדברים החשובים ולא תיקח אותנו לחיפושים אחר דמויות מושלמות שאינן מציאותיות.

אימון אישי לזוגיות יתמקד בנושאים אלו ועוד רבים ומיועד לאלו הרוצים להגיע לזוגיות טובה, מפרה ומכבדת ולשם כך האימון מטפל בחסמים של המתאמנים, בבדיקת הערכים החשובים להם בזוגיות, בהכנה לשלב ההכרות, בקשיים ומכשולים המופיעים בתהליך.

הסופר פרנסואה דה לה רושפוקו אמר על האהבה: "האהבה כמו האש אינה יכולה להתקיים ללא תנועה מתמדת והיא מתה למן הרגע הראשון שבו היא מפסיקה לקוות או לפחוד" . אכן, האהבה מכילה רגשות רבים, תקוות, הנאות ולעיתים גם חששות ופחדים ובאלו כדאי לטפל לפני הכל. בסופו של דבר התבצרות בפחדים אינה מקדמת ליצירת זוגיות. לכן, אם אתם רוצים ליצור זוגיות ואהבה בחייכם – היו אמיצים והתגברו על החשש. בסופו של דבר – זוגיות טובה ואיתנה היא משהו שאתם ראויים לו.

אם אתם רוצים זוגיות טובה, אנא מזמינה אתכם לאימון אישי לזוגיות:

לקריאה נוספת – אימון זוגי, אימון אישי לזוגיות

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה