בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון אישי – מטרות אישיות

בתהליך אימון אישי לחיים מדברים על הצבת מטרות אישיות בתחומים שונים. המטרות הן החלק המהותי בתהליך האימון וניסוח מדוייק וברור שלהן מאפשר להתקדם באימון.
הצבת מטרות מחדדת למתאמנים מה הם רוצים להשיג, מה שאיפותיהם בתחומים שונים, לכן המטרה האימונית משתנה ממתאמן למתאמן, אבל, לא די בהצבת מטרות אלא יש לבחון כיצד נמדוד אותן.
המטרות צריכות להיות מדידות וברורות על מנת שנדע שהישגנו אותן ולשם כך נהוג לשאול לגביהן את השאלות הבאות:

  • מהי המטרה המדויקת? למשל: אם ברצונכם להתקדם בקריירה, עליכם להגדיר מה ייחשב עבורכם כהתקדמות – איזה סוג תפקיד? באיזה שכר? באילו תנאים? מה יהיו תחומי האחריות שלכם בתפקיד? וכו'.
  • מדוע זו המטרה? לעיתים המטרה המוגדרת אינה המטרה האמיתית והיא מסתירה מטרות אחרות ולכן חשוב להבין האם המטרה שהצבנו היא אכן המטרה המרכזית והאמיתית או 'מעטפת' למשהו שחבוי בה.
  • כיצד אשיג אותה? שאלה זו מחייבת מתאמנים לפרוט את המטרה ליעדים שיאפשרו להגיע אליה, מעין מתווה דרך או תוכנית פעולה על ציר הזמן לפעילויות 'קטנות' המקרבות את המתאמן למטרה ומאפשרות לבחון מה נדרש מהמתאמן כדי להשיג את מטרתו.
  • כיצד אדע שהישגתי את המטרה ומתי אשיג אותה? כדי להשיג מטרות, יש לתחום אותן בזמן ולהגדיר כיצד אדע שאכן הישגתי את המטרה (מה יקרה כשתושג המטרה).

 

אימון אישי לחיים 'שואב' את הפוטנציאל האישי של המתאמן ומסייע לו ביצירת שינויים בחייו ובהרגליו ובכך מאפשר לו להשיג מטרות שיקדמו אותו בחיים.
אימון אישי לחיים יאפשר למתאמן להבין מדוע לא מיצה את יכולותיו וכיצד ניתן לעשות זאת ולהגיע להישגים מרשימים. אימון אישי ישקף למתאמן כי ישנן דרכים נוספות להתקדמות לעבר מטרות מעבר לאלו אותן כבר ניסה בעבר. אימון אישי לחיים יעזור למתאמן להשתחרר מאמונות מגבילות והרגלים 'רעים' שלא קידמו אותו עד כה ולסגל לעצמו הרגלים חדשים. אימון אישי נמדד בסופו של דבר בהצבת מטרות, בתוצאות ובהצלחות.
אם יש לכם מטרות בתחומים שונים (אישי, קריירה, ניהול, עסקי) שטרם מימשתם, זה הזמן למימוש, להתפתחות אישית ולהישגים. אני מזמינה אתכם לפגישת הכרות:

טלי פלד – אימון אישי לחיים
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי, קואצ'ינג אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה