בלוג האימון של טלי פלד
0
07/03/2016
אימון אישי ולחצים

אימון אישי ולחץ

החיים המודרניים מאופיינים בלחצים מסוגים שונים. אנחנו במרוץ אחר קריירה ופרנסה, משפחה ופנאי, מחויבויות שונות ועוד ופעמים רבות חשים שאיננו עומדים בלחצים, שאין לנו היכולת להספיק את כל מה שרצינו לעשות, שישנם נושאים שמלחיצים אותנו ואין לנו מושג כיצד להתמודד עימם או אילו החלטות לקבל, שהמרוץ הזה הוא בלתי אפשרי.

כשהמרוץ הופך ללחץ מתמשך ומעיק – אנחנו בבעיה. לעיתים אנחנו פשוט נשברים, לעיתים מרגישים שאין לנו כוחות להתמודד ולעיתים נכנסים ללחצים המשפיעים על בריאותנו והרי ידוע כי לחץ רב ומתמשך גורם למחלות והפרעות רגשיות רבות.

לחצים שונים משפיעים בצורה שונה על אנשים שונים: יש שמצליחים להתמודד יותר בקלות, יש שיותר במאמץ, יש שחשים שאינם מתמודדים. ישנם שנכנסים לקפאון ולא מסוגלים להגיב, ישנם אלו שהלחץ משפיע על גופם פיסית: עייפות, כאבי ראש, מיגרנות, פריחות בעור ועוד – כל אלו מהווים מנגנוני הגנה של הגוף בעת לחץ. השפעות חריפות יותר באות לידי ביטוי בתפקוד היומיומי- שכחה, תסכול, לחץ נפשי, כאבים שונים, הפרעות התנהגותיות וכו'.

מהו לחץ? לחץ הוא מצב בו אנשים נמצאים בחוסר איזון נפשי/פיזי כתגובה להתמודדויות עם סיטואציות שונות ומקבילות, חלקן סבירות וחלקן לא סבירות. ככל שרמת הלחץ עולה – כך עולה הקושי להתמודד. אנחנו מכירים לחצים דרך תופעות פיזיולוגיות/נפשיות של זיעה, דופק מהיר, לחץ דם, תשישות, הפרעות אכילה, מחלות לב, חרדה ודכאון… הכל בהתאם לרמת הלחץ.

אימון אישי והתמודדות עם לחץ

מקרים קשים של לחץ מטופלים על פי רוב על ידי אנשי מקצוע מתחום הפסיכולוגיה. מקרים 'קלים' מאפשרים פעמים רבות להתמודד עם לחצים בצורות שונות: איזון נכון של החיים, הרגלים טובים של אכילה שינה ספורט ופעילות פנאי, ניהול נכון של משימות במסגרת לוחות הזמנים העומדים לרשותנו, האצלת סמכויות לאחרים הן במשפחה, הן במסגרת עבודה וניהול, קבלת החלטות נכונה שתאפשר רוגע ומיקוד במה שחשוב לנו.

מקרים אלו שניתנים לפתירה הם סוג של 'עזרה ראשונה עצמית' שיכולה להתקבל בתהליכי אימון אישי שמטרתם להרגיע, לכוון, לתכנן, להבחין בין טפל לעיקר, לאזן ולקבל החלטות על המשך ההתנהלות. אימון אישי מאפשר חשיבה חיובית, הגיונית, מאוזנת, מאפשר אוזן קשבת ומנחה ואפשרות לתכנון החיים בצורה שתאזן לחצים, תאפשר התמודדות טובה ותשפר את איכות החיים והפנאי. לעיתים הדרך שאנו עושים לבד – מכבידה ומלחיצה אף היא ואילו הדרך 'בשניים' מקלה, מרגיעה, מנתבת כיוון נכון.

אם אתם לחוצים וחשים שזה הזמן לעשות דברים אחרת, זמן לשינוי, זמן לקבל תמיכה ולהגיע למטרות שלכם, זמן  מתאים להיות מסוגל לעשות את הדברים הנכונים עבורכם, להירגע ולקבל החלטות נכונות – אני מזמינה אתכם  להתחיל בתהליך אימון אישי. מוזמנים ליצור עימי קשר ולתאם.

לקריאה נוספת – אימון אישי

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה