בלוג האימון של טלי פלד
0
03/02/2019
אימון אישי – לשפר את הבטחון העצמי

אנשים רבים סבורים כי בטחון עצמי היא תכונה שיש לנו, או שלא. זו טעות ! בהנחה שעברנו חיים רגילים ובריאות נפשית ולא מדובר במקרה שדורש טיפול פסיכולוגי, אפשר לומר כי לא נולדנו עם בטחון עצמי אלא מדובר ב'שריר' שביכולתנו לפתח ובתנאי שיש לנו את הנכונות לעבוד על כך ולא לוותר.

אימון אישי – תחילת הבטחון העצמי

הבטחון שלנו מתחיל בילדות -הוא הושפע מהתייחסות ההורים אלינו ומהדרך בה גידלו אותנו. האם עטפו אותנו מידי, האם איפשרו לנו להתנסות, האם עודדו אותנו ותמכו, האם העבירו ביקורות רבות, האם האמינו בנו, האם חיזקו אותנו, העצימו או החלישו – לנושאים אלו יש השפעה גדולה על רמת הבטחון שנוצרה אצלנו.

בשלבים מתקדמים יותר – הבטחון הושפע מחיזוקים שקיבלנו בבית אך גם מהסביבה, מביקורות, מהצלחות שלנו או מכשלונות, מסוג האנשים שהקיף אותנו, התנסויות שחווינו ועוד.

אבל ! הדבר החשוב הוא שבטחון עצמי הוא משהו שניתן לעבוד עליו ולשפר אותו. הוא יכול להיות נמוך, יכול להיפגע במהלך השנים אך יכול גם להיבנות.

אימון אישי – חשיבות הבטחון העצמי

למה זה בכלל חשוב? כי מחקרים רבים מראים לנו שבטחון עצמי חשוב לנפש שלנו והוא משמעותי עבורנו ביכולותינו להצליח, להתקדם, להשיג מטרות, לשפר יחסים ולתקשר בהצלחה. האמת? גם היומיום מראה לנו שקשה בלי בטחון… שלאנשים עם בטחון קל יותר… אם נבנה את הבטחון העצמי שלנו הוא פשוט יניב לנו תוצאות אמיתיות ויהיה לנו קל יותר בהרבה תחומים וכמובן שנרגיש טוב יותר עם עצמנו.

אז היכן הקושי? האם בבנייה של הבטחון? מנסיוני הקושי הוא בלקיחת האחריות לעשות שינוי אמיתי בתחום, לחזק ולאמן עצמנו, להתחייב לתהליך. הקושי השני הוא להתמיד באימון השריר, ללא התמדה – לא נגיע לתוצאות הרצויות לנו. בין הרצון לשיפור לבין העשייה בפועל ישנו פעמים רבות פער אצל המתאמן ורק מי שיהיה מחויב לעצמו לסגירת פער זה – יוכל באמת להשתפר ולהתקדם. ולא!! זו ממש לא קלישאה.

אנשים חסרי בטחון נוטים על פי רוב להערכה עצמית נמוכה, הם אינם מודעים לכישורים שלהם או שכן וחוששים לעשות בהם שימוש, הם מתקשים בתקשורת עם אחרים ולמול סמכות, הם חשים פחות 'שווים', פחות מוערכים, החשיבה שלהם שלילית, הביקורת העצמית שלהם גבוהה והתעוזה שלהם נמוכה.

על פי הויקיפדיה, ההערכה העצמית היא הליבה של אישיות האדם וכוללת בתוכה מכלול של רגשות, תפיסות ומושגים לגבי ערכו כאדם ובכלל זה המיומנויות של האדם, יחסיו הבין אישיים, מעמדו בחברה ועוד. הערכה עצמית היא המידה שבה האדם רואה באור חיובי או שלילי את ההיבטים השונים של מושג העצמי שלו.

אימון אישי הוא כלי שמתאים למתאמן שלוקח אחריות ומחויב לשיפור הבטחון העצמי שלו וזאת בפרק זמן קצר יחסית. אימון אישי מסייע למתאמנים להעריך עצמם, לשפר התנהלותם, להכיר ביכולותיהם, להתמודד היטב עם אחרים ובסיטואציות שונות.

מרגישים שזה הזמן לשפר? להתקדם? התקשרו או השאירו פרטים : 050-8380603

  תהליכי התמודדות מלווים אותנו קבוע.
  זה הזמן ליזום!
  אני כאן כדי לעזור לכם בדרך.

  שם פרטי:

  שם משפחה:

  טלפון:

  מייל:

  פרטים שחשוב שאדע:


  לקריאה נוספת – אימון אישי

  אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


  הוספת תגובה

  בחזרה למעלה