בלוג האימון של טלי פלד
0
22/03/2017
אימון אישי – מה מאפיין אנשים שמצליחים?

אימון אישי – הצלחה

לפעמים שואלים אותי אנשים המתעניינים באימון 'האם התהליך יאפשר לי להצליח?'. אני עונה בכנות 'תלוי בך' ואח"כ מסבירה להם במה תלויה ההצלחה. אז החלטתי לכתוב קצת על מה שמבדל בין אנשים שהכרתי והצליחו ואלו שלא, מה צריך כדי להצליח ובמה יש להתמקד. ראשית, חשוב להגדיר מהי 'הצלחה' שכן עבור אנשים שונים המושג יבוא לידי ביטוי בתחומים שונים וברמות שונות. להצלחה יש מגוון פנים וכל אדם מתייחס אליה באופן שונה.

אימון אישי – מה מאפיין אנשים שמצליחים?

1.      ראשית, מה שחשוב בתחילת הדרך עוד לפני ההצלחה בפועל זה להגדיר לעצמנו מה בדיוק אנחנו רוצים, כיצד תראה ההצלחה. לכן, אנשים שמצליחים יודעים במדויק מה הם רוצים והם מציבים לעצמם מטרה מאד ברורה בדרך להצלחה וכזו שאפשר לפרוט אותה ליעדים, למשימות, לתחום אותה בזמנים, למדוד אותה.

2.      אמונה וחשיבה חיובית – אנשים שאינם מאמינים בעצמם או חיים בתחושות ורגשות שליליים אינם מאפשרים לעצמם להתקדם לעבר ההצלחה. חשיבה חיובית לבדה לא משיגה הצלחות אבל תומכת בהשגתם. אמונה ביכולת מאפשרת לעשות שימוש בכישורים על מנת לממש את יכולתנו ולהצליח.

3.      התמדה – הצלחה היא מסע ארוך ולא תהליך של קסמים. נדרשת סבלנות גדולה, התמדה גם כאשר נכשלים בדרך והבנה שהדרך רצופה לעיתים במהמורות ועדיין להתמיד ולא להרים ידיים.

4.      משמעת עצמית – סקוט בלסקי, יזם אמריקאי ויועץ לחברות גדולות בארה"ב אמר: "בין אידיאליסטים ואנשי חזון – אין מחסור בכוונות טובות, אבל לעיתים קרובות יש במשמעת"… מי שרוצה להצליח חייב לאכוף על עצמו משמעת ברורה שתסייע לו להגשים את מטרותיו. משמעת כזו מאפשרת לנו מיקוד ואינה מאפשרת לאחרים להרפות את ידינו ויוצרת בנו מחויבות למשימה.

5.      עשייה – אנשים רבים מחכים שדברים יקרו להם וההצלחה תהיה מנת חלקם אלא שכדי להצליח עלינו לגרום לדברים לקרות, עלינו ליזום (להיות פרו-אקטיביים) ולא להיות פסיביים (רה-אקטיביים).

6.      תירוצים – מי שחזק בתירוצים מדוע דברים אינם קורים או משתבשים לו – לעולם לא יצליח. אנשים מצליחים הם אלו שאינם עסוקים בתרוצים אלא מחפשים מה לא עובד, כיצד לתקן, אילו דרכים חלופיות ישנן. הם גורמים לדברים לקרות, אינם מאשימים אחרים ואינם עסוקים בתירוצים, הם אינם מתמקדים בבלתי אפשרי אלא במה שאפשרי ומחשבים מסלול כל העת, משנים, לומדים תוך כדי, לא מרימים ידיים ומתקדמים.

7.      קשיים – אנשים מצליחים אינם נותנים לקשיים להוביל אותם. הם מתגברים, הם מבקשים עזרה כשצריך, הם לא מתייאשים, הם ממוקדים במטרה ולא במגבלות ובקושי.

8.      אנשים מצליחים הם אנשים אופטימיים שאינם מרימים ידיים, אינם מוותרים, כשלון הוא רק אבן דרך עבורם וחומר ללמידה, הם חדורי מוטיבציה ונחישות להצליח ואינם מרפים.

9.      מיקוד – אנחנו לא תמיד ממוקדים ומתפזרים על פני הרבה משימות ונושאים שלא בהכרח מקדמים אותנו. מיקוד פירושו לדעת בעיקר לומר 'לא' למה שאינו מקדם אותנו ולהתרכז במה שצריך.

10.  אנשים מצליחים אינם סקפטיים ושומרים על אופטימיות.

11.  אנשים מצליחים נוטלים סיכונים ואינם נותנים לפחד לשלוט בהם. הם מכווני מטרה וממוקדים בתוצאות ולא בדיבורים.

לסיכום, כדי להצליח אנו נדרשים לעבודה, חשיבה חיובית ועוד ועוד… חשוב להבין כי הצלחה היא עניין אישי ולא בהכרח קשורה לדברים 'גדולים' כמו הקמת חברה וכו'. הצלחה היא גם מערכות יחסים, תכנון נכון של הקריירה, ניהול מיטבי ועוד… אין לה גודל וצורה והיא משתנה מאחד לאחד, הצלחה היא מה שהאדם מגדיר לעצמו ויספק אותו.

רוצים להצליח בתחומים שונים? להיות ממוקדים? לבנות תוכנית עבודה? אני לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה