בלוג האימון של טלי פלד
0
07/04/2014
אימון אישי – מימוש מטרות

אימון אישי – מטרות למימוש

המטרה המרכזית של תהליך אימון אישי היא להשיג מטרות בחייו של המתאמן ו/או לשפר מיומנויות שיאפשרו לו חיים טובים ומערכות יחסים טובות.

האימון החל בשנות השמונים בארה"ב והתפשט בכל העולם. לארץ הוא הגיע לפני מספר שנים וצבר תאוצה מפני שאנו חיים בעשור בו אנשים שואפים ליותר וכן המודעות העצמית גברה. האימון עושה שימוש במספר כלים מעולמות שונים כמו הספורט, הניהול, הפסיכולוגיה החיובית ועוד והוא נוגע לכלל תחומי החיים (ניהול, קריירה, זוגיות, משפחה, הורות וכו').

כיוון שתהליך אימון אישי נועד להוביל את המתאמן לעבר מטרותיו, הוא ממעט לנבור בעבר ופונה לעתיד. אימון אישי אינו מתיימר לשנות את המתאמן אלא לאפשר לו לשנות הרגלים, לשפר מיומנויות ולהגיע לתוצאות בזמן קצר יחסית. התהליך מתבסס על סדרת מפגשים והמתאמן הוא שמגדיר את המטרות האישיות שלו. המאמן עוזר לו להציב יעדים ומסייע לו להשיגם בדרך אל המטרות.

מדוע צריך אימון אישי ?

לכולנו היכולת לבחור מטרות משלנו אך הדרך להשגת המטרות לא תמיד אפשרית ו/או קלה לבד. לעתים אנו נדרשים לשינוי הרגלים, לעתים לחשיבה אחרת, לעתים איננו רואים את כל התמונה, לעתים מתקשים לסגל התנהלות אפקטיבית יותר.

בדיוק כאן נכנס לתמונה המאמן כמי שאינו בא לשנות את המתאמן אלא לעזור לו לבחון דברים בצורה טובה יותר, לשקף לו הרגלים שאינם מקדמים אותו, לסייע לו לשפר מיומנויות, לסייע בקבלת החלטות, לאפשר לו שינוי משמעותי בדפוסי התנהגות ולהאיר את הדרך הנכונה להשגת המטרות שהציב המתאמן.

שינויים אינם קלים ולכן קשה לנו לעשות אותם לבדנו. לפיכך, למאמן תפקיד חשוב בסיוע שכן יש לו את היכולת לראות את הדברים מהצד בצורה אובייקטיבית וללא חיבור רגשי, אלא ממקום 'נקי' וממוקד וכמובן שיש לו את הכלים והנסיון המקצועי על מנת להעצים את המתאמן ולקרב אותו למטרותיו.

אימון אישי מתאים לפרשות דרכים בהם נדרשת קבלת החלטות נכונה, להשגת מטרות אישיות, לשיפור מיומנויות כמו: אסרטיביות, תקשורת בין-אישית, ביטחון עצמי, יחסי אנוש ועוד.

האימון מאפשר צמיחה אישית, ניהול חיים מאושרים יותר, טיפוח מערכות יחסים ושיפור יכולות וכישורים.

בסדנת אימון אישי למנהלים שאותה אני מעבירה נבחן את המטרות ואת הדרך להשגתן באופן אובייקטיבי ונבין כיצד ניתן לשנות הרגלים שאינם מקדמים אותנו, לשפר מיומנויות ואת יכולת קבלת ההחלטות ולהשיג מטרות בכל תחומי החיים.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית ולתיאום פגישת הכרות:

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה