בלוג האימון של טלי פלד
0
17/06/2019
אימון אישי – מי מפחד משינוי

מסתבר שלעשות שינויים בחיים זה אחד הדברים הקשים שכולנו חווים בשלבים שונים של חיינו. זה יכול להיות בעבודה, בזוגיות, במערכות יחסים, בלימודים ובכל תחומי החיים. היכן הקושי בעשיית שינויים?

אימון אישי ועשיית שינויים

מנסיוני יש מספר גורמים המשפיעים על יצירת שינויים ואמנה מקצתם:

1.      הקושי לצאת מאזור הנוחות שלנו – זה אזור מוכר, נוח, ידוע לנו ולאחרים, התרגלנו אליו ויציאה ממנו פרושה לאמץ לנו הרגלים חדשים שאינם מוכרים לנו. הפתרון לכך הוא הקניית הרגלים חדשים אך בצעדים קטנים, במינון סביר, לא לעשות שינויים דרסטיים בבת אחת אלא שינויים קטנים לאורך זמן שיביאו אותנו לאט לשינוי גדול יותר, כלומר, 'לפרק' את השינוי לצעדים קטנים ולהתחיל את המסע…

2.      פחדים משינוי – כל שינוי מביא עימו פחד: האם נצליח? ומה אם ניכשל? איך יהיו החיים שלנו אחרי השינוי? במה יועיל לנו השינוי והיכן הוא יקשה עלינו? איך תגיב הסביבה לשינוי? הפחד מונע מאיתנו לעשות שינויים פעמים רבות.  "אל תפחד מללכת לאט, תפחד מלעמוד במקום" (פתגם סיני). כשאנחנו נכנעים לפחד – אנחנו לא בני חורין. רובנו רוצים לעשות שינוי בחיים, אבל באותה נשימה – פוחדים ממנו. מה יש בשינוי שכל-כך מפחיד אותנו? הרי השינוי מביא עמו התחדשות, פריחה, והתקדמות לעבר המטרה.

3.      הסביבה – האנשים שמקיפים אותנו יכולים להיות מחסום ליצירת שינוי אך ישנם כאלו שיכולים לתמןך בנו. לכן, בתהליכי יצירת שינויים, חשוב שנשתף דווקא את אלו שאנחנו יודעים שיכולים להעצים ולחזק אותנו. סביבה תומכת חיונית ליצירת שינויים ומקלה על התהליך.

4.      חוסר וודאות – מטרתו של שינוי לעשות משהו אחר, שונה, אך לא תמיד הדרך ברורה וחוסר הוודאות מקשה. לכן, בתהליך אימון אישי חשוב להציב מטרה רחוקה ומטרות קצרות טווח על מנת שנבין את הדרך, שניצור תמונה ברורה יותר של השינוי כדי שנוכל לעשותו. אפשר לקרוא לתהליך – הגדרת מטרה ומפת דרכים לביצוע, כזו שתאפשר לנו להגיע ליעד.

5.      זמן – כשלא תוחמים את נושא השינוי בזמן, יש נטיה לדחיינות ולכן חשוב להגדיר במפת הדרכים נקודות זמן לביצוע שינויים קטנים בדרך לשינוי המיוחל.

6.      חשיבה חיובית – אלמנט זה קריטי בכל התהליך שכן חשיבה שלילית עוצרת אותנו, מחבלת במאמצים שלנו ליצירת שינוי, אינה מאפשרת לנו מיקוד בדרך ופוגעת באנרגיות שלנו. חשיבה חיובית זה משהו שעלינו ללמוד, לאמץ, לרכוש.

מרגישים שזה הזמן לשנות ולשפר? להתקדם? התקשרו או השאירו פרטים : 050-8380603

  תהליכי התמודדות מלווים אותנו קבוע.
  זה הזמן ליזום!
  אני כאן כדי לעזור לכם בדרך.

  שם פרטי:

  שם משפחה:

  טלפון:

  מייל:

  פרטים שחשוב שאדע:


  לקריאה נוספת – אימון אישי, אימון אישי – לעשות שינוי

   

  אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


  הוספת תגובה

  בחזרה למעלה