בלוג האימון של טלי פלד
0
15/11/2016
אימון אישי – מערכת היחסים שלי עם עצמי

מערכת היחסים שלנו עם אחרים מהווה מראה למערכת היחסים הפנימית שלנו, מערכת היחסים שלנו עם עצמנו.

אימון אישי – מה משמעות מערכת יחסים זו?

ראשית, זה מאפשר לבחון את המקום שלנו בעיני עצמנו: האם אנחנו שמים את עצמנו במקום גבוה או נמוך למול אחרים? מקום נמוך הוא מקום של פחיתות שבו לאחרים תהיה השפעה גדולה יותר, מקום בו המילה שלנו תישמע פחות, מקום בו נרגיש חסרי בטחון.

שנית, זה מאפשר לנו לבחון האם אנחנו נותנים עדיפות לרצונות שלנו או לאלו של אחרים? האם הצרכים שלנו מובילים אותנו או שמא אנחנו 'מיישרים קו' למול אחרים ומקטינים את עצמנו. האם אנחנו מקדמים את עצמנו או משרתים אחרים?

ומעבר לזה ומעל לכל, ישנה מערכת היחסים הפנימית שלנו עם עצמנו שמכתיבה לנו את ההערכה העצמית שלנו, את האסרטיביות שלנו, את היכולת להתמודד עם הקשיים שלנו, עם הלחץ של אחרים. וכמובן שיש את נושא התפיסה העצמית: האם אנחנו תופסים את עצמנו כאנשים 'שווים' או 'שווים פחות'? כמוכשרים ומסוגלים או שלא? האם אנחנו ביקורתיים כלפי עצמנו ועד כמה? האם אנחנו חותרים למימוש היכולות שלנו? מאמינים בהם או מפקפקים בהם?

מערכת היחסים הפנימית שלנו משפיעה על מערכות יחסים אחרות שיש לנו וככל שנחוש טוב פנימה – כך נקרין החוצה וכך נתנהל. כשנחוש רע עם עצמנו – זה מה שנשדר: פסימיות, חוסר אמונה, הערכה עצמית נמוכה, חוסר אנרגיה. כאשר נחוש טוב – נחווה סיפוק פנימי וננהל קשרים טובים ומוערכים עם אחרים.

אימון אישי -מהי מערכת היחסים שלנו עם עצמנו?

אפשר לבחון זאת מכמה זוויות:

הערכה עצמית – האם אני מעריך את עצמי? האם מקטין את עצמי? כל זה יקרין על אנשים שלמולם אתנהל ועימם אקיים מערכות יחסים. אימון אישי מחייב לבחון את הנושא בהיבטים של מה ומי משפיע עלי, מה חוסם אותי מלהעריך את עצמי ומה צריך לקרות על מנת שאוכל להעריך את עצמי יותר.

מימוש עצמי – האם טוב לי במקום שאני נמצא בו? האם אני מגשים את עצמי, את כישוריי, את רצונותיי? אם לא – כדאי לטפל בזה ולהבין מדוע איני מממש את עצמי, מה החששות שלי, מה חוסם אותי, אילו פרדיגמות השתרשו אצלי והאם יש להן בסיס.

איזון רגשי – האם טוב לי עם עצמי? אם כן – הרגש שלי מאוזן ויאפשר לי מערכות יחסים בריאות ומספקות. אם לא – מה מפריע לי וכיצד נוכל לטפל בזה.

כעסים ותסכולים – האם אני סוחב איתי כעסים ותסכולים המהווים 'שק' כבד שאינו מאפשר לי להתקדם… טיפול בכעסים וניקוי מהם הוא הבסיס לתחילת הדרך, לניקוי נפשי ולמערכת בריאה.

לסיכום, כשטוב לי עם עצמי, טוב לי עם אחרים, יש לי אנרגיות לאחרים וגם לעשייה שתשרת אותי. כשטוב לי עם עצמי, אני מסוגל גם להכיל אחרים ולהתמודד עם אתגרים בקלות. כשטוב לי עם עצמי, אני פחות ביקורתי או מאשים, פחות שופט, פחות מפחד, יותר פתוח, מכיל, מבין, מקשיב, מעריך את עצמי, איני מכפיף את רצונותיי לאחרים, מתמודד בהצלחה ולא זקוק לאישורים של אחרים.

קיבלתם החלטה להתקדם/לעשות שינוי/לברר סוגיות לא פתורות שלכם עם עצמכם?  זקוקים למישהו תומך, מעודד, מעצים? אני לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי ונשוחח: 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה