בלוג האימון של טלי פלד
0
28/07/2014
אימון אישי – על תירוצים כחסמים להצלחה

כמה פעמים רציתם לעשות שינוי מהותי בתחום כלשהוא ולא עשיתם? כמה פעמים סיפרתם לעצמכם 'סיפורים' על למה אינכם יכולים לעשות את השינוי, מדוע לא תצליחו, מה מונע מכם לעשות זאת וכו'?

החסמים שקיימים אצל בני האדם שונים מאדם לאדם. חלקם חסמים רגשיים, בהם הרגשות משתלטים על ההגיון ואינם מאפשרים לנו לפעול נכון, חלקם חסמי אגו הנובעים ממחשבות כמו 'מה יגידו/יחשבו עלי?' , חלקם עניין של הרגלים 'רעים' שפועלים לרעתנו וקשה לנו לשנות אותם וחלקם קשורים לתירוצים שאנחנו מספרים לעצמנו.

למה אנחנו מקיפים עצמנו בתירוצים?

קיימת יותר מתשובה אחת וכמובן שיש שוני בין האנשים אך באופן כללי ניתן לומר כי תירוצים באים על מנת 'להגן' עלינו. להגן מפני מה? מפני השינוי עצמו. מצד אחד אנחנו רוצים שינוי ומצד שני מספקים לעצמנו תירוצים כנגד השינוי. פרדוקס מוחלט הנובע מהפחדים שלנו. שינויים הם דבר מפחיד שכן הם טומנים בחובם את הלא ידוע ואנחנו מעדיפים להיות לעיתים עם הידוע והמוכר (גם כשהוא רע) מאשר עם הלא ידוע (למרות שיתכן והוא הדבר הטוב עבורנו). לכן, פחדים מהווים מקור טוב לתירוצים ויחד עם זאת ראוי שנזכור כי: "שינוי מהווה איום כשהוא נעשה לך והוא מהווה הזדמנות כשהוא נעשה על ידך" וזהו ההבדל המשמעותי ביותר.

stock-photo-no-excuses-phrase-handwritten-on-blackboard-118800700

קצת על התירוצים כחסמים בתהליך אימון אישי

התירוצים כאמור, נועדו להגן עלינו. להגן מפני שינויים, להגן מהלא נודע וגם להגן מאזור הנוחות בו אנחנו נמצאים. התירוצים חוסמים מאיתנו הצלחות בתחומים רבים, אינם מאפשרים לנו לממש את הפונטיצאל האישי ולהמריא לגבהים חדשים, הם גורמים לנו לוותר על הישגים שיכלו להיות מנת חלקנו, הם גורמים לנו לרצות אחרים אך לא את עצמנו ושאיפותינו ובסופו של דבר הם מסתכמים במשפטי סרק: זה לא הזמן, כרגע איני יכול, אין לי את האפשרות ….

מה קורה בתהליך האימון?

תהליך אימון אישי מחייב את המתאמן 'לפרק' את התירוצים השונים המונעים ממנו להתקדם, להתקדם לעשייה נכונה ולהשתחרר מטיעוני 'נגד' שאינם מקדמים אותו אך הוא מתקשה 'להיפרד' מהם. תפקיד המאמן לסייע למתאמן בכך, לנטרל רגשות שחוסמים ולהתמקד במטרות המתאמן.

זכרו, לכולם יש תירוצים אך המשמעות של תירוץ היא וויתור לעצמנו, וויתור מלעשות את מה שיקדם אותנו ויעשה לנו טוב.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה