בלוג האימון של טלי פלד
0
07/02/2018
אימון אישי – פחדים ומעשים

אימון אישי – פחדים ומעשים

פחדים הם חלק מההוויה שלנו, אין אדם שלא מפחד. השוני הוא בדרגת הפחד וכן בגישה שלנו אליו: האם הפחד מנהל אותנו או שאנחנו מצליחים להתמודד עימו.

ככל שהפחד יותר שולט בנו כך אנחנו הופכים חלשים יותר, ככל שאנחנו מצליחים להתמודד עימו  כך אנחנו חופשיים ומצליחים להתמודד עם סיטואציות שונות ולהשיג דברים שחשובים לנו.

אימון אישי – מהם הגורמים לפחד?

  •   לעיתים אלו רק אמונות מגבילות באשר ליכולת שלנו להתמודד עם דברים שונים
  •   לעיתים זו הסביבה שיוצרת בנו פחדים או שאינה מאמינה ביכולות שלנו להתמודד
  •   לעיתים זה החשש מכשלון ולעיתים הפוך – החשש להצליח וכיצד נתמודד אז
  •   לעיתים זה חוסר הבנת המצב או העצמת הסכנות/הפסדים שיכולים להיגרם לנו

 

כך או כך, ללא ספק פחד יכול להסיט אותנו מהישגים, יכול לשתק אותנו מעשייה, יכול ללוות אותנו רגשית למקומות לא טובים והוא אינו מאפשר לנו לממש יכולות ולצמוח. פחד הוא דבר טבעי אך כאמור יש לבחון את מידתו והשפעתו והתנהלותנו עימו.

אימון אישי – איך מתמודדים עם פחד ולא מאפשרים לו לשלוט בנו?

ראשית יש לבחון האם באמת יש בסיס לפחד. לעיתים הוא סתם פרדיגמה שיש לנפץ. לעיתים הוא נובע מחוסר הבנה של מצבים שונים ודרכים להתמודדות כמו שהגדירה הסופרת האמריקאית לינדה סו פארק: "אנחנו פוחדים מהדברים שאנחנו לא מכירים – רק מפני שאנחנו לא מכירים אותם". אם יש לפחד בסיס – כדאי לבחון מהי הדרך הנכונה להתנהל עימו.

שנית, יש לבחון מה יאפשר לי מבחינת יכולות , כישורים, תמיכה, להתמודד עם הפחד. מי יעודד אותי, מי יעצים אותי, מי ילווה אותי וכיצד אני מתכוון לפעול. לעיתים התמודדות עם פחד היא דווקא לפגוש אותו פנים מול פנים. לדוגמא: פחד קהל: זכורה לי הפעם הראשונה בה הייתי צריכה להרצות בפני קהל. פחדתי אך החלטתי שהמשימה שלי היא לנטרל את הפחד בכך שאוכיח לעצמי שאני יכולה, שזה לא ירתיע אותי ולא יעצור אותי מלהרצות. כיצד התמודדתי? הרציתי לקבוצת חברות, קיבלתי משובים, לאחר מכן הרציתי לקבוצה קטנה וראיתי שהצלחתי להתמודד ואז הדרך להרצאה לקהל רחב יותר היתה קלה יותר. מדובר פה על התמודדות בשלבים, בצעדים קטנים וזו דרך נהדרת להוכיח לעצמנו שאנו מסוגלים.

אימון אישי – כשלא מתמודדים עם פחד

הפחד מתחיל לנהל אותנו, לשתק אותנו בסיטואציות שונות ולמנוע מאיתנו הישגים שונים. הפחד מעורר בנו תגובות של שיתוק ומתח, מרוקן אותנו מאנרגיות חיוביות, מתסכל וגורם לנו לברוח במקום להתמודד.

לסיכום – פחד הוא דבר טבעי אך חשוב שלא ינהל אותנו, חשוב שלא יגרום לנו לחוסר עשייה ויוביל אותנו לתסכול ורחמים עצמיים. חשוב לא לעצור בפני הפחד אלא להיות בתכנון ופעולה ו- "תחליט שאתה רוצה את זה יותר משאתה פוחד מזה" (ביל קוסבי).

רוצים גם אתם להשקיע בעצמכם ולהתקדם? דברו איתי : 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה