בלוג האימון של טלי פלד
0
12/09/2017
אימון אישי – הצבת מטרות כבסיס להצלחה

אימון אישי – קושי בהצבת מטרות

אחד הקשיים של מתאמנים בקידום אישי הוא חוסר הידע כיצד להגדיר נכון ולהציב את המטרות האישיות שלהם בתחומים שונים בחיים. המטרה של תהליך אימוני נכון היא קודם כל לעשות סדר במטרות ולהבין אילו מטרות הן פנטזיות ואילו מטרות הן ברות השגה, מקדמות, מתאימות ונחוצות וכיצד להשיגן. ישנה חשיבה המתמקדת בפעולות שצריך לעשות על מנת להשיג את המטרות אך זו שגיאה. סטיבן קובי בספרו '7 ההרגלים של אנשים אפקטיביים במיוחד' מסביר זאת היטב: מטרה אפקטיבית מתמקדת בראש וראשונה בתוצאות ולא בפעילות.

סטיבן קובי מסביר כי יש להגדיר היכן אתה רוצה להיות, להבין היכן אתה נמצא כיום, כיצד להגיע ליעד וכיצד לתרגם לפעילויות יומיות את האנרגיה האישית כך שתהיה פרואקטיבי ותגרום לדברים להתרחש. בתהליך אימוני חשוב לכן להגדיר 2-3 תוצאות שהן קריטיות להתקדמות ושיש להתמקד בהשגתן על מנת להמשיך הלאה ליעד.

אימון אישי – סגירת פערים

קצת על הפער בין מצוי לרצוי: מתאמנים שרוצים להתקדם ולהגשים רצונות הם אלו שמיטיבים לראות את הפער הקיים בין מה שיש להם לבין מה שאין להם או שהיו רוצים שיהיה/שיקרה. הם מחפשים את התמיכה וההכוונה על מנת שיוכלו לגשר על פני הפער הקיים. הפערים משתנים בין אדם לרעהו ומורכבים מנושאים שונים: קידום בעבודה, שיפור מיומנויות אישיות, הישגים אישיים ומקצועיים או משפחתיים וזוגיים ועוד. על מנת להגשים את הרצונות חשוב להבין האם מדובר אכן בהגשמה עצמית או שמא רק בדחף להשוות עצמנו לאחרים, להשיג משהו שיתן לנו להרגיש טוב (מצב זמני אבל לעיתים חולף ולא מספק). הגשמה מתמקדת במה שחשוב לנו אישית ומה שיגרום לנו למחויבות, מדובר על מה שיש בו ערך וסיפוק עבורנו. דוגמה נהדרת היא מתאמן שרצה קידום בעבודה על מנת להרויח יותר אבל כשהרויח יותר לא חש סיפוק, נהפוך הוא – הוא גילה שהתפקיד לא מעניין אותו, שהוא עובד שעות ארוכות  ומתוסכל… הכסף היה טריגר אך הפך לשולי והביא את התובנה כי לא בכסף טמונה ההגשמה.

אימון אישי – כיצד מציבים מטרות?

הצבת מטרות אינה תהליך קל והיא מחייבת מיקוד וברור מה אכן משמעותי עבורנו. על מנת שהמטרה תמומש יש לפרק אותה ליעדים ואותם למשימות המהוות פעולות יומיומיות וחשוב לבחון את היעדים במושגים של SMART:

Specific – S ספציפי ומפורט: חלומות ורצונות חייבים להפוך ליעדים על ידי ניסוח ברור ומוגדר בתוצאות להשגה.

Measurable – M מדיד: יעד חייב להיות מדיד על מנת שיתאפשר מעקב אחר התקדמות בהשגתו.

Achievable – A אפשרי, בר השגה: יעד חייב להיות בר השגה, כזה שיש בידינו האמצעים להשיגו, כזה שמאפשר תחושת מסוגלות לביצוע משימות להשגתו

Realistic – R ריאלי, מציאותי: יעד חייב להיות ריאלי, ובר-מימוש

T – Time : יעד צריך להיות תחום בזמן עם אבני דרך

מתקשים בהצבת המטרות והיעדים? רוצים להצליח בתחומים שונים? רוצים לקבל אחריות ולבנות תוכנית עבודה? לקבל ליוווי אישי? אני לרשותכם. אתם מוזמנים לפנות אלי : 050-8380603

לקריאה נוספת – אימון אישי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה