בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון לאסרטיביות כדרך חיים

אסרטיביות וחשיבותה

אסרטיביות כדרך חיים מאפשרת לנו לחיות חיים טובים יותר והיא בעלת חשיבות גדולה בימינו. מיקומה של אסרטיביות הוא בין הפסיביות לבין האגרסיביות ובעוד זו האחרונה אינה מכבדת את האחר ורצונותיו, הרי שאסרטיביות מונעת משני אינטרסים – הרצון הפרטי שלנו והכבוד שלנו כלפי האחר ורצונותיו. זוהי למעשה צורת תקשורת המעודדת קשר טוב שעונה על צרכי שני הצדדים ובעיקר האדם היוזם.
אסרטיביות היא כלי חשוב בתהליך בניית ביטחון עצמי וכן תהליך שיפור ביטחון עצמי, היא תורמת לשיפור קשרים בין אישיים, להתקדמות בקריירה, ליחסי כוחות טובים במערכות יחסים שונות ובזוגיות. למעשה אסרטיביות היא כלי מנצח להתנהלות אפקטיבית. אסרטיביות מאפשרת לאנשים להשיג יותר בחייהם, היא גורמת לסביבה להכיר ביכולות שלהם ולהעריך אותם. אנשים אסרטיביים מתנהלים בצורה אפקטיבית ויחד עם זאת מכבדים אחרים.

אימון לאסרטיביות מהו?

אימון לאסרטיביות הוא תהליך למידה בו הפרט משלב בין הערך העצמי שלו לבין הצרכים והרצונות שלו על מנת להגיע להישגים ותוצאות בתחומים שונים, כאמור תוך מתן כבוד לזולת.
אימון לאסרטיביות מלמד את הפרט לשים את עצמו במרכז, לא ממקום אנוכי אלא ממקום הבא לממש את רצונו ודרכו.
אימון לאסרטיביות מלמד את הפרט כיצד להביע את רצונותיו בצורה אפקטיבית יותר וכיצד לקחת אחריות על הרצונות שלו ולא לוותר לאחר.
אימון לאסרטיביות תומך בהערכה עצמית גבוהה ולקיחת אחריות לעשייה ומפחית את תחושות האשמה העצמית וחוסר היכולת להתמודד עם דברי אחרים.
אסרטיביות ניזונה מדרך הדיבור שלנו המקרינה ביטחון, מעמידה על דעתנו ומשפת הגוף שלנו המשדרת ביטחון לסובבים. היא משדרת נינוחות שלנו, טון דיבור בוטח בעצמו ושאינו מתנצל.
אם אתם חשים שאינכם מספיק אסרטיביים בהתנהלות היומית שלכם בתחומי החיים השונים (קריירה, ניהול, משפחתי, זוגי, הורות, אישי) בצורה שאינה טובה לכם ואינה מקדמת אתכם א, אני מזמינה אתכם לתהליך אימון בו תחזקו את האסרטיביות שלכם לטובת התפתחות אישית ומקצועית.

טלי פלד – אימון לאסרטיביות
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת –אימון אישי לאסרטיביות,  שיפור ביטחון עצמי,  שיפור הדימוי העצמי

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה