בלוג האימון של טלי פלד
0
04/04/2013
אימון אישי להעצמה אישית והצלחה

על הדרכים האפקטיביות להצלחה בתהליך אימון להעצמה אישית

ד"ר היידי גרנט הלבורסון מאוניברסיטת קולומביה כתבה ,בהתבסס על מחקרים מדעיים, על "9 דברים שאנשים מצליחים עושים בצורה שונה", מעין רשימת אסטרטגיות שהוכחו כיעילות להשגת יעדים ומטרות. לטענתה הצלחה היא לא מי שאתה אלא מה שאתה עושה. לכולנו ברור כי זו אכן המשנה – מעשים הם שמובילים להצלחות. אז אם עשייה היא כל הסיפור, איך זה שרבים אינם מצליחים בתחומים בהם הם כמהים להצלחות?

ד"ר גרנט בחנה תשובות של למעלה משלושים אלף אנשים שענו לשאלונים שלה בנוגע לתשע האסטרטגיות המשפיעות על הצלחה. התשובות שלהם העמיקו את התובנה כי לכל 9 האסטרטגיות יש השפעה משמעותית על הצלחה. האסטרטגיות המשפיעות ביותר היו:

התמדה בטווח הארוך היא מפתח להצלחה

לעקוב אחר ההתקדמות

להיות ספציפי – כיצד בדיוק תראה ההצלחה

תכנון – לדעת מראש מה אתם מתכוונים לעשות, מתי ואיפה

להתמקד במה שאת מתכוונים לעשות ולא במה שלא תעשו – הרגלים טובים לעומת רעים

לעבוד על כח הרצון

במקום להיות 'טוב' – להיות טוב יותר ולהשתפר כל הזמן

להיות אופטימי וריאלי ולהתגבר על מכשולים

לא להתגרות בגורל ובמזל

'התמדה' היא המילה הפותחת את הרשימה משום שבאופן טבעי יש לאנשים את הנטיה לדקלם עד כמה הם חסרי כישורים, חסרי יכולות, חסרי מזל ואפשרויות להצליח אך הצלחה היא עניין של התמדה באתגרים והתמדה היא החלטה. הצלחה מגיעה בכל תחום בחיים כשפועלים על פי כלל ההתמדה וכשיודעים במדויק מה המטרה, מהי הדרך ומה עלינו לעשות.

מטרת אימון להעצמה אישית

אימון להעצמה אישית מטרתו להעצים את הכישורים והיכולות שלכם כדי לנתב אתכם להתמדה בעשייה אשר תביא עימה הצלחה. כל אדם ניחן ביכולות אלא שלא תמיד הן באות לידי ביטוי מסיבות שונות בחיי היום יום. תהליך אימון להעצמה אישית יעצים כישורים שלכם ויאפשר לכם לעשות בהם שימוש לשם הצלחות. תהליך האימון יאפשר לכם גם להגביר את הביטחון העצמי שלכם באשר ליכולות שלכם. העצמה אישית כמו כל תהליך בחיים כוללת התנסויות ולעיתים אף כשלונות בדרך. כדי להצליח, עלינו לנסות שוב ושוב, להיות נחושים ולהתמיד. נחישות והתמדה הם חלק מהעצמה אישית ובסיס להצלחות.

מחקרים רבים שנעשו בקרב אנשים שהצליחו הוכיחו שוב ושוב כי בדר"כ לא המזל הוא ששיחק לידיהם ולא בהכרח שהיו כשרוניים בצורה יוצאת דופן אלא התמדה בעבודה קשה, תכנון הדרך ונחישות להצליח הם המאפיינים שהובילו אותם להצלחה ולכן הצלחה אפשרית – אם רק תרצו ותהיו מוכנים לעבוד עבורה. ג'ורג' ברנרד שואו אמר בהקשר זה: " האנשים המצליחים בעולם הזה הם מי שקמים ומחפשים את הנסיבות הרצויות להם ואם הם אינם מוצאים אותן, הם יוצרים אותם".

תהליך אימון להעצמה אישית יאפשר לכם ליווי אישי ויתמוך בכם לעשות דברים בדרך הטובה ביותר כדי להעצים עצמכם ולהצליח בכל תחומי החיים. הוא יאפשר לכם:

 • להעצים כישורים ויכולות ולנתב אותם לעשייה הנכונה
 • להאמין במה שחשוב לכם ולפעול להגשמה
 • להתחיל לעבוד על מטרות ולבצע משימות ולא לחשוש
 • להתמודד כראוי מול אתגרים, קשיים והזדמנויות הנקרות בדרככם
 • להתמיד ולא לוותר על הרצונות שלכם כי מי שנוטש לא יצליח ומי שמצליח הוא זה שאינו נוטש
 • לא להיכנע לנוכח מכשולים שבדרך
 • את התעוזה לנסות שוב ושוב משום שאחד הגורמים המרכזיים לכשלונות הוא שרבים אינם מנסים שוב ושוב אלא מרפים ידיים
 • לגבור על חששות מכשלונות כי מי שמפחד להיכשל אינו מנסה, מוותר מראש ולכן לא מצליח
 • לעשות את מה שנדרש ושווה מאמץ תוך הפקת המירב מעצמכם
 • לסגל נחישות, להציב יעדים, לא להסס, לא להמתין ולהתחיל לפעול. הפילוסוף אריסטו הגדיר זאת יפה באומרו כי התחלה היא חצי עשייה שהרי הצעד הראשון בעשייה הוא החשוב וגם הקשה אך הביצוע שלו מאפשר את הצעדים הבאים
 • להעצים עצמכם על גבי הצלחות קטנות אשר מזינות את הביטחון העצמי ומאפשרות הצלחות גדולות יותר ואומץ להמשיך

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 לקריאה נוספת – אימון להעצמה אישית

 

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה