בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון להצלחה והקשר לניסוי המרשמלו

אימון להצלחה וניסוי המרשמלו

אימון להצלחה מתבסס על עבודה קשה, על רצון ונחישות ודחית סיפוקים מיידיים שלא משרתים אותנו או מובילים אותנו להצלחה.
אנחנו חיים בעידן בו קיימת רדיפה אחר סיפוקים מיידיים, אחר מותרות, בו קיימת תחרות על הישגים וחומרנות ומצד שני אנחנו חיים בעידן בו אנשים רוצים יותר ויותר מימוש עצמי והצלחה.
אנחנו מגלים כי אנשים אחרים, לעיתים הרבה פחות מוכשרים מאתנו, הצליחו ואיננו מבינים כיצד? מדוע אנחנו לא? אז למה ההצלחה נראית לעיתים רחוקה אבל היא לגמרי אפשרית?
לפני שאשיב, אשתף אתכם בניסוי המפורסם הנקרא 'מבחן המרשמלו':
מבחן המרשמלו הוא ניסוי שנערך בשנות ה-60 על ידי וולטר מישל באוניברסיטת סטנפורד.
ובמסגרתו נבדקה קבוצת ילדים בני 4, כאשר לכל אחד מהם ניתן מרשמלו והובטח להם שיקבלו מרשמלו נוסף, רק אם יוכלו להמתין 20 דקות לפני שיאכלו את הראשון.
תוצאות הניסוי הראו שחלק מהילדים לא היו מסוגלים להמתין וחלק כן. לאחר הניסוי עקבו החוקרים אחר הילדים עד גיל ההתבגרות ומצאו שבעלי היכולת להמתין היו סתגלניים יותר ואחראיים יותר בחייהם הבוגרים ובעלי סיכוי גבוה יותר להצליח בדרכם החברתית, האקדמית והמקצועית.
הניסוי הזה אינו בהכרח מנבא כשלונות בחיים אבל בהחלט מעלה שאלות עקרוניות לגבי טבע האנשים בכל הקשור לסוגיות של איפוק ושליטה עצמית.
אימון להצלחה מחייב את המתאמן לאמן שרירים הקשורים לתחומים של איפוק, של שליטה עצמית, של נחישות ושל כח רצון. אלו המרכיבים להצלחה בתחומי החיים.
אימון להצלחה מתבסס על הצבת המטרות החשובות לנו בחיים ומיקוד בדרכים להגיע אליהן על ידי יציאה מאותם אזורי נוחות של שגרה ומוכר, של סיפוק מיידי, של כאן ועכשיו לטובת מטרות חשובות.
כולנו מסוגלים להצליח בהגשמת מטרותינו. השאלה אינה האם זה אפשרי אלא עד כמה אנחנו רוצים, עד כמה חשוב לנו להצליח ומה אנחנו מוכנים להשקיע בתמורה.
הצלחה משתנה מאדם לאדם ולעיתים כוללת כשלונות כאבני דרך. אני קורת לאותם כשלונות בשם 'למידה'.
אימון להצלחה הוא הקניית ארגז כלים למתאמן לחקירה עצמית,לבחינת היכולות שלו, למודעות עצמית גבוהה: לבחון באיזה תחום הוא רוצה להצליח, מה חוסם אותו, מה מניע אותו, מה יכול לעזור לו, כיצד מתגברים על חסמים, כיצד מאמצים נחישות וכוח רצון.
אימון להצלחה הוא בראש וראשונה קבלת החלטה ומחויבות אישית שאתם רוצים להצליח ומוכנים להשקיע עבודה.

לקריאה נוספת – אימון להצלחה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה