בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון להצלחה – על הצלחה ומשמעת עצמית

אימון להצלחה מהו?

אימון להצלחה הוא תהליך המאפשר ניתוב כל היכולות והמשאבים שלנו לשם הצלחה בתחומי שונים. לפעמים אנחנו שואלים את עצמנו – כיצד אנשים פחות מוכשרים מאתנו משיגים הרבה יותר מאתנו? אנחנו מנסים להשוות עצמנו לאחרים ולהבין מה יש בהם שאין בנו – האם הם יותר מוכשרים, יותר אסרטיבים, יותר משכילים, בעלי נסיון, חדורי אמביציה? אז זהו רבותי, שלא בהכרח. אז מה כן?
אימון להצלחה מוכיח כי ברוב המקרים הצלחה קשורה למילה אחת פשוטה הטומנת בחובה המון והיא – משמעת עצמית.
משמעת עצמית באה לידי ביטוי בכל תחומי החיים: אישי, משפחתי, זוגי, קריירה, ניהול, עסקים ועוד. לשמחתנו, משמעת עצמית היא מיומנות שניתן לעבוד עליה ועל ידי כך להגיע להישגים מרשימים בתחומים החשובים לנו.

אימון להצלחה בעזרת משמעת עצמית

אימון להצלחה מחייב משמעת עצמית. משמעת עצמית היא מעין פקודה עצמית וציות עצמי להחלטות שהצבנו לנו ויכולת לדלג על משוכת ההתנגדויות הפנימיות והחיצוניות שעומדות בדרכנו למטרות שהצבנו לנו וכן היכולת להתעלות מעבר למחשבות שליליות המסתובבות בראשנו. משמעת עצמית נמוכה היא כמו שריר מנוון שצריך לעבוד עליו על מנת שלא נישאר באותם המקומות בחיים, על מנת שנתקדם ונצליח.
משמעת עצמית כוללת כוח רצון, עבודה קשה ובעיקר התמדה. ההתחלה של משמעת היא בכוח הרצון, ביכולת להפעיל את עצמנו ללא קשר למצב רגשי כלשהוא ולמען מטרה ספציפית.
מחקרים עדכניים מוכיחים כי משמעת עצמית מנבאת הישגים טוב יותר מאינטליגנציה וכי אנשים עם משמעת עצמית גבוהה מתגברים על קשיים ומכשולים בקלות רבה יותר. בנוסף, חייהם מלאי משמעות והם יציבים יותר ובריאים יותר.
אנשים עם משמעת הם אנשים נחושים להצליח ובעלי שליטה על רגשות ומחשבות וכמובן בעלי יכולת אישית לנתב את היכולות והאנרגיות שלהם להשגת יעדים.
המחקרים גם מלמדים כי ילדים שהפגינו משמעת עצמית גבוהה בילדות זכו להצלחה בלימודים ולהישגים בעבודה. אנשים שמשקיעים בפיתוח מיומנות המשמעת מתקדמים מהר יותר מאלו המונעים על-ידי תשוקות ודחפים, שמוותרים לעצמם, ושפועלים ללא סדר עדיפויות. אימון להצלחה אם כך הוא ברובו עניין של רצון ומשמעת.

אימון להצלחה – כיצד?

הדבר המרכזי בתהליך אימון להצלחה הוא איך הופכים את המשמעת לפרקטיקה שתקדם אותנו בחיים?
האחים דן וצ'יפ הית, חוקרים בכירים באוניברסיטאות דיוק וסטנפורד, בהתייחסותם לשריר המשמעת העצמית אמרו: "יש כל הזמן מלחמה בין שני הצדדים של המוח: הצד הרציונלי מול הצד האמוציונלי. אצל רובנו הצד האמוציונלי מנצח בדרך כלל, אבל שליטה עצמית היא משהו שניתן לאמן כמו שמאמנים שריר פיזי".
אם כך, כדי לעשות זאת צריך אופי חזק, התמדה וכוח רצון חזק להתגבר על דחפים שעומדים בדרכנו. בנוסף, צריך להימנע מסיפוק צרכים מידיים ולהתרכז במימוש המטרות החשובות שהצבנו.
כדי לפתח את שריר המשמעת יש לאמן אותו וכמו בכל אימון מתחילים מתרגילים קטנים: מציבים מטרה קטנה, מקבלים החלטה לעמוד בה, בוחנים מה צריך לעשות כדי לעמוד בה ומתחילים במשימות לשם מימושה. על תרגיל זה חוזרים שוב ושוב עם מטרות קטנות ושונות. אם הוכחתם לעצמכם שעמדתם במטרות אלו – המשיכו למטרות גדולות יותר שחשובות לכם. אם לא עמדתם – בדקו מדוע? בדקו אצלכם ולא בסביבה. הסביבה היא אוסף של תירוצים והפתרון תמיד טמון בהתנהגות שלכם או בכח הרצון שלכם. אם אין לכם כח רצון – כנראה המטרה לא מספיק חשובה לכם.
אם אתם רוצים להצליח במטרות שהצבתם לעצמכם – צרו עימי קשר והתחילו עכשיו תהליך עוצמתי של אימון להצלחה. זכרו כי : "ההבדל בין אדם מוצלח לאחרים הוא לא חוסר כוח, לא חוסר ידע, אלא חוסר רצון" (וינסנט תומאס לומברדי). רוצים להצליח? זקוקים לתמיכה וליווי? אני לרשותכם – צרו קשר:

טלי פלד – אימון להצלחה
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – אימון להצלחה

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה