בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון להצלחה

אימון להצלחה – כיצד מודדים?

אימון להצלחה נמדד בצורה שונה אצל מתאמנים. לכל אחד יש שאיפות שונות להצלחה ובתחומים שונים בחיים. אימון להצלחה ייקבע על ידי היכולת שלנו לעשות שני דברים:

1. לשנות את החשיבה והעשייה שלנו כדי לצאת ממצבי 'תקיעות'
2. להיות מחוייבים להצלחה

הפילוסוף האמריקאי הנרי דייויד תורו אמר "דברים אינם משתנים, אנחנו משתנים". אמירה זו היא מהותו של אימון להצלחה – אם לא נשנה חשיבה, גישות, התנהגויות, לא נגיע לתוצאות הרצויות ולהצלחות.
שינוי חשיבה הוא הבסיס לשינוי בהתנהגות שלנו. מתאמנים רבים מגיעים לאימון ומאמינים בדרכם אך אינם מבינים מדוע הדרך אינה מביאה אותם לתוצאות. אלו שמסוגלים לשנות חשיבה – מצליחים לעשות את השינויים בחייהם והשינויים מאפשרים להם הצלחות.
אחד החסמים הגדולים של בני האדם הוא התקיעות באמונות ומחשבות עד כי אינם שמים לב כיצד השנים חולפות והם תקועים באותה עמדה.
כדי להצליח צריך להתקדם והתקדמות אפשרית רק עם שינוי חשיבה. אולם, כאשר אנו תקועים בכשלונות וטעויות ומחשבות עליהם במקום להסיק מסקנות, לשנות חשיבה וגישה, לפעול בצורה שונה – אנחנו לא מתקדמים.
זה המקום להזכיר את הסיפור הידוע על הכומר שטייל בשדה עם העוזר הצעיר שלו. כשהגיעו לגדת הנחל והיו צריכים לחצות מעבר מים ראו בחורה צעירה לבושה מכנסיים קצרים. הבחורה לא יכלה לחצות את המים וביקשה את עזרת הכומר. להפתעת הבחור הצעיר, הכומר הרים את הבחורה הצעירה על כתפיו, חצה את הנחל והוריד אותה בעברו השני. הבחורה הודתה לו והמשיכה בדרכה.
העוזר הצעיר היה נבוך ממעשה הכומר וחשב שלא יאה לכומר להתנהג כך. מחשבה זו ליוותה אותו שנים.
לאחר שנים רבות נזדמן לו לשאול את הכומר לפשר התנהגותו וזה השיב לו: – "אתה צודק בשאלתך אך אני הורדתי את הבחורה על הגדה השנייה של הנחל ושכחתי ממנה, ואילו אתה סוחב אותה על כתפיך כבר שנים….."
אם תקחו את הסיפור לתוך חייכם ותחשבו כמה פעמים הייתם תקועים במחשבות במקום לעשות מעשים תבינו את הבסיס לשינוי. בנוסף, אימון להצלחה מושתת על מחוייבות המתאמן שהרי רק ברגע בו נתחייב למעשים – נוכל להראות תוצאות.

איך משנים חשיבה בתהליך אימון להצלחה?

אנחנו כבולים בחשיבה של מה מותר ומה אסור? מה מקובל ומה לא? מה יגידו? מה נכון? מה בסדר ואנחנו בעיקר עוסקים ב'מה לא' במקום ב'מה כן'.
אימון להצלחה מתחיל כאמור בשינוי חשיבה לטובת חשיבה הפורצת את גבולות האיסורים ואינה מתמקדת בשלילי (מה לא) או במה שעשינו, אלא מה כן נעשה שיוביל אותנו להצלחות.
אנשים מצליחים הם אלו שמסגלים חשיבה חדשנית והיא מרכיב בסיסי אצלם. הם אינם מחכים שהשנים תעבורנה לידם, הם אינם נותנים לאמונות מגבילות לחסום אותם, הם אינם מתקבעים במחשבות שליליות. אנשים מצליחים מנסים כי עדיף להיכשל , ללמוד מכשלונות ולצמוח מאשר לחלום ולא להגשים דבר.
אנשים מצליחים חוששים משינוי כמו כולם אך הם מבינים כי הם מחמיצים דברים ועל כן מחוייבים לעשיית שינויים בחייהם. החשש הופך אצלם לדחף, לתשוקה של מימוש.
אז מה עושים באימון? עורכים רשימה של נושאים/תחומים בהם נרצה לחוות הצלחות, עושים גם רשימת קשיים ובודקים כיצד ניתן להתגבר עליהם, במי אפשר להעזר, בבחינת ראיית כל קושי כהזדמנות לשינוי וצמיחה.
תפקיד המאמן בתהליך אימון להתצלחה הוא לתמוך בכם, לכוון, לאפשר לכם להגיע למטרות שלכם.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון להצלחה וחשיבה חיובית , אימון להצלחה ומשמעת עצמית

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה