בלוג האימון של טלי פלד
0
03/04/2013
אימון לזוגיות ליצירת ושימור זוגיות מוצלחת

כיצד יכול אימון לזוגיות לתמוך בכם ?

זוגיות היא אחד הדברים היותר מורכבים שישנם ואשר קשה לשמר אותה לאורך שנים מבלי להשקיע בכך עבודה, סבלנות, הקשבה, הכלה והבנה שנשים וגברים נוצרו כישויות שונות. כל מערכת זוגית יודעת עליות ומורדות והיא כמו ים של גלים שעליהם אנו נישאים. החוכמה היא לאפשר לגלים לשאת אותנו בביטחה ולא להתנפץ לחוף.

אימון לזוגיות יאפשר לכם לשמר את הזוגיות, הן בתחילתה הן לאורך שנים, על ידי למידת ההתמודדות עם חילוקי דעות וניהול שלהם מתוך הבנה וכבוד אחד לשני. התמודדות עם בעיות יום יומיות כמו כסף, ילדים, בילויים, משפחה, קריירה ועוד אינם אפשריים כשבני הזוג נוקטים באסטרטגיית האשמה כלפי השני או בשליטה על האחר. כדי לתמרן בין הסוגיות המורכבות של חיינו נדרשת עבודה משותפת ובהעדר שיתוף שכזה – פעמים רבות חל ריחוק בין בני הזוג עד כדי ניכור ופרוק הזוגיות. האחריות, כאמור, להתמודדות מוטלת על בני הזוג כמו גם האחריות לשימור הכבוד ההדדי ושמירה על חיי אהבה תקינים. אימון לזוגיות יכול לעזור לכם אם הגעתם לצומת הדורשת עזרה חיצונית.

מהם הדברים החשובים בזוגיות בהתהוות ולאורך זמן בפרט?

 • כבוד – לנהוג בכבוד כלפי בני הזוג. לכן, האשמות אינן אמורות להיות חלק מהרפרטואר הזוגי.
 • שותפות – המאה הנוכחית היא כזו בה גם נשים עובדות ואף מנהלות קריירה לתפארת ולכן חשוב שתהיה חלוקה הגיונית של מטלות הקשורות לבית, ילדים ומשפחה.
 • אמון ואחריות – כשאין אמון בין בני הזוג ותחושה שאין על מי לסמוך , קשה לקיים זוגיות טובה.
 • אינטימיות – נהוג לקשר אינטימיות למין אך אינטימיות היא מושג רחב הכולל לפני הכל את היכולת לתקשר בצורה גלויה, כנה ופתוחה וללא חשש עם בני הזוג על כל נושא ועל כל קושי מבלי להרגיש שאתם תחת זכוכית מגדלת, ביקורת או שיפוטיות של בני הזוג.
 • תלונות – הן אינן מקדמות ולכן חשוב לתקשר לא ממקום מתלונן אלא ממקום של בקשות אחד כלפי השני.
 • פשרות – זוגיות טובה היא למצוא את שביל הביניים הכולל לעיתים פשרות. פשרה אינה כשלון ואינה ממעיטה מערכם, נהפוך הוא, היא דרך לקבל אחריות על דברים ולוותר לעיתים למען בני הזוג ולמען יחסים תקינים.
 • אחריות – אחריות אישית לכל מהמורה ולא בריחה לשתיקות היא הדרך למערכות יחסים טובות. אחריות היא בגרות ומשמעה לחפש את 'הנכון' ולא את 'הצודק'.
 • תקשורת – היא הנדבך החשוב ביותר בזוגיות אך זוגות רבים אינם יודעים כיצד לתקשר בצורה בונה. תקשורת טובה היא היכולת לשוחח על כל דבר ולהגיע להבנות שטובות לשני הצדדים.
 • התחשבנות – אינה מטיבה עם זוגות ולכן אל תקיימו 'פנקסנות' על מה כל אחד עושה ותורם אלא כבדו את תרומתו של כל אחד לזוגיות וחלקו מטלות בצורה הגיונית.
 • הקשבה – היו קשובים אחד לשני, לצרכים של האחר, למה שחשוב לכל אחד. זכרו כי נשים וגברים חיים אמנם על אותה הפלנטה אך הם בנויים שונה מבחינת חשיבה, רצונות, ראיית ותפיסת דברים. אל תניחו הנחות אלא הקשיבו ובררו אם משהו לא מובן לכם.
 • דיבור – אמרו כל דבר בצורה נחמדה ומכבדת. הסופר ר. קיפלינג אמר: "מילים הן הסם החזק ביותר שהמין האנושי משתמש בו". אכן, מילים יכולות לבנות אך יכולות גם להרוס ולכן אמרו הכל אך מתוך כבוד והערכה. 

 

אם אתם זקוקים לעזרה, פנו אלי:

 לקריאה נוספת – אימון זוגי, אימון אישי לזוגיות 

 

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה