בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון זוגי – על טעויות בזוגיות

אימון זוגי נועד לאפשר לזוגות לחיות בתוך מערכת זוגית תומכת, מפרגנת ומכבדת.
זוגיות היא מערכת מורכבת שרבים טועים בתפיסה שלה כמערכת מובנת מאליה. זוגיות אינה דבר מובן מאליו והיא מחייבת השקעה וגם לא מעט הבנה באשר למה שנכון ומה שלא נכון לעשות בזוגיות. אימון זוגי יאפשר לכם הבנה של מקורות לטעויות בזוגיות ועבודה אישית לשיפור הזוגיות שלכם. קיבצתי מספר נושאים שהם מקור לטעויות ומשברים בזוגיות ואלו הם:

לשנות את בני הזוג – בחרתם בבני הזוג כי מצאתם אותם מתאימים עבורכם עם יתרונותיהם וחסרונותיהם. אל תעצימו את החסרונות והפגמים ותנו במה למעלות בני הזוג. אף אחד אינו מושלם וכל נסיון לשנות את בני הזוג יגרור למריבה, התגוננות ותסכול. אם קיימת התנהגות מסוימת שמפריעה לכם – שתפו והסבירו אותה בצורה יפה ולא מאשימה.

האשמות – אנשים נוטים להאשים את בני זוגם בהאשמות שונות אך גישה מאשימה אינה תורמת וגורמת לבן הזוג ה'אשם' לעבור למצב של התגוננות. זוגיות טובה לא אמורה לדחוק את בן/בת הזוג למקום מתגונן ולכן אם יש משהו שבן הזוג עושה שאינו מתאים לכם – דברו על כך מגישה של 'מסביר' ולא מגישה של 'מאשים'.

פתיחות – הנטיה שלא לדבר על דברים שמציקים מסיבות שונות או מתוך חשש לתגובת בני הזוג גורמת להדחקה ותסכום שסופם להתפרץ בצורה לא מוצלחת. אם משהו מפריע לכם או מציק – שוחחו על כך ואל תשמרו דברים בבטן, שחררו את מה שיש לכם ועשו זאת בצורה מכובדת, לא פוגעת, לא מעליבה ולא מאשימה. שתפו ותווכחו לדעת שהצד השני יקשיב לכם. פתיחות שבאה ממקום משתף זוכה להערכה ולשיתוף פעולה.

בהירות – דברו תמיד בבהירות ולא בניסוחים מעורפלים שיכולים לקבל פרשונויות שונות על ידי בני הזוג. אמרו את מה שיש לכם בצורה ישירה, ברורה, מדויקת ומכבדת, מבלי להתפתל ולחפש ניסוחים שלא יהיו מובנים.

התחשבנות – התחשבנות עם בני זוג על דברים שקרו ונאמרו היא מקור לריבים ותסכול. אל תעלו סוגיות עבר ותתמקדו בהווה ובעתיד. התחשבנות עם בני הזוג מביאה אותם לכעס והתבצרות בעמדה נגדית. התחשבנות היא משהו שאתם נושאים עמכם מהעבר ופרושה שלא טיפלתם בנושא מסוים בזמן והוא נשאר 'פתוח' אצלכם. לכן, חשוב מאד בזוגיות לדבר על כל נושא, כולל נושאים לא נעימים, ובלבד שלא תסחבו הלאה נושאים לא פתורים. הכלל המנחה הוא בדיוק כמו בכביש – היו חכמים ולא צודקים. את הצדק תשאירו לבתי המשפט, בזוגיות תתנהלו בחוכמה מול בני הזוג.

השקעה – זוגיות ללא השקעה סופה שתהפוך לשגרה משעממת וזו מובילה לעיתים לחיפוש ריגושים במקומות אחרים. הזוגיות שלכם אינה מובנת מאליה ודורשת השקעה וזמן איכות שלכם כזוג.

ביחד ולחוד – נכון, אתם בזוגיות אך תזכרו שאתם שניים ולא אחד: יש לכם דברים משותפים ויש גם שלא. תנו במה לשיתוף אך אפשרו גם במה בתוך הזוגיות למרחב האישי והצמיחה של כל אחד.
זוגיות 'חונקת' אינה מיטיבה וזוגיות שמאפשרת גם את המקום של היחיד בתוכה מתוך פרגון ואהבה – היא הזוגיות המיטבית.

אלו הן מקצת הטעויות שקורות בזוגיות ופוגעות בה. אימון זוגי יאפשר לכם להשתחרר מדפוסי התנהגות שפוגעים בזוגיות ולסגל לכם דפוסים שיהפכו את הזוגיות לטובה.
אם אתם חווים קשיים בזוגיות וזקוקים לליווי, אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר:

טלי פלד – אימון זוגי
אזור פעילות: בקעת-אונו, גוש-דן, השרון.
050-8380603

לקריאה נוספת – אימון זוגי, אימון זוגי – על זוגיות ואהבה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה