בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה ונחישות

נחישות כבסיס להצלחה בתהליכי אימון לקריירה

האם די לנו להתוות את אפיק הקידום בקריירה? האם הצלחה בקריירה הינה פועל יוצא של השכלה, אינטליגנציה או עבודה קשה? נהוג היה לחשוב כי מנת המשכל הינה מנבא ראשון במעלה להצלחה מקצועית אך מחקרי העשור האחרון הוכיחו כי לאינטליגנציה הרגשית משקל רב יותר בכל הקשור להצלחה בחיים. כמנהלת וודאי שכמאמנת סברתי ועודני סבורה כי לאינטליגנציה הרגשית משקל רב יותר בהצלחה בקריירה וכי נחישות, התמדה ושאפתנות הינם פרמטרים מובהקים להצלחה בקריירה. מתאמנים ומנהלים בעלי מנת משכל גבוהה שאין בהם את הלהט והנחישות, מבינים כי אלו גורמים חשובים בהצלחה ובנושא זה ניתן לעשות עבודה נפלאה בעזרת תהליך אימון לקריירה | אימון מנהלים.
האם ידעתם למשל שהלן קלר היתה חרשת ועיוורת? למרות זאת הפכה לסופרת מפורסמת, הכיצד? נחישות וכושר התמדה הם שם המשחק. הלן קלר סיימה לימודיה בהצטיינות והיא דוגמא נהדרת למימוש עצמי ודבקות במטרה. לצייר ליאונרדו דה-וינצ'י נדרש עשור על מנת להפוך את יצירתו 'הסעודה האחרונה' ליצירה מושלמת. נחישות….

"הצלחה היא הליכה מכשלון לכשלון מבלי לאבד את ההתלהבות" אמר וינסטון צ'רצ'יל ומנסיוני אין די בהתלהבות, דרושה נחישות על מנת להצליח בקריירה ובכלל על מנת להצליח בחיים. ישנם הסבורים כי נחישות קשורה לאופי שלנו והינה תכונה מולדת אך היא לגמרי מיומנות נרכשת שניתן לחדד אותה בעזרת תהליך אימון לקריירה | אימון מנהלים. ישנה נטיה לחבר את המילה 'נחישות' עם חזרה על אותם דפוסי התנהגות שוב ושוב אך זו פרשנות מוטעית לנושא הנחישות.

תומס אדיסון אמר: " לא היו לי 5000 כשלונות. למדתי 5000 דרכים שאינן עובדות ועם כל דבר שלמדתי שאינו עובד, כך התקרבתי אל משהו שכן יעבוד". נחישות אם כך אינה חזרה על אותם דפוסים. תהליך אימון קריירה | אימון מנהלים מציף בעיות ובמיוחד מטרות ששם לפניו המתאמן ומחפש את הדרכים הנכונות להגיע למטרה וכאן נכנסת הנחישות לתמונה: יש לבחון שוב ושוב את הדרכים להגיע למטרות, לראות מה 'עובד' ומה לא 'עובד' עבורנו, מה מקדם ומה לא ולמצוא את הדרכים האלטרנטיביות שתאפשרנה לנו להגיע למטרה. למעשה אפשר לומר כי תהליך האימון מתמקד בנחישות המתאמן להגיע למטרתו וליעדיו בדרך יצירתית המחפשת פתרונות ואלטרנטיבות שונות. זהו תהליך של ניסוי, תהייה והרבה טעייה, מכשולים, ניתוח תוצאות ומקצה שיפורים. מכשולים תמיד יהיו בדרך אך בעזרת נחישות וחשיבה נכונה ניתן להתגבר עליהם. תהליך האימון הוא כזה המאפשר למתאמן ליווי מקצועי של מאמן בתהליך הניסוי והטעייה אשר עוזר לבחון את הכשלים, מכוון, מחדד חשיבה ומאפשר להגיע לפריצות דרך תוך התגברות על חסמים. התהליך מתאים עבור אימון לקריירה וכן אימון מנהלים.

לקריאה נוספת – אימון מנהלים, אימון לקריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה