בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים בעולם דינמי

מה חשיבות אימון מנהלים בעולם משתנה ?

המאה הנוכחית מאופיינת בשינויים רבים, טכנולוגיה וחדשנות, מיזוגים ורכישות ורב-גוניות של עובדים ושל משימות. אם עד כה נדרשו מנהלים לידע מקצועי והשכלה מתאימה הרי שבעידן הנוכחי אלו אינם מספיקים ונדרשים כישורים רבים על מנת לנהל.

כיום מדברים על מושגים חדשים כמו: עבודת צוות, ניהול והנעת עובדים, חדשנות ויצירתיות, קבלת החלטות נכונה, תכנון אסטרטגיות, הקצאת משאבים והנעת עובדים.
מנסיוני בתהליך אימון מנהלים בארגונים, קיימים בנוסף לתכונות ומיומנויות אלו גם מספר תנאים הכרחיים על מנת להצליח בתפקידי ניהול:
ראשית, נדרשת רציונליות – חשיבה רציונלית היא כזו אשר 'מנטרלת' מעורבות רגשית בלתי רלוונטית המונעת מאתנו לעשות את הדבר הנכון ולוקחת אותנו למקומות שאינם מקדמים. מנהלים רבים מונעים מתוך אמוציות ונכשלים במשימות.
בעבודתי עם מנהלים בתהליכי אימון לקריירה אני שמה דגש על תכנון רציונלי נטול רגשות.
שנית, נדרשת קבלת החלטות על בסיס תוצאות ארוכות טווח – מנהלים רבים מתכננים את הקריירה שלהם על בסיס תוצאות לטווח הקצר שכן אלו מאפשרות הצלחות מיידיות שניתן להשען עליהן ברזומה או בקידום המיידי ואולם קבלת ההחלטות אשר משרתת אותנו בקריירה יותר מכל הינה זו המתמקדת בתוצאות לטווח הארוך. תוצאות אלו תהיינה בדר"כ גם משמעותיות יותר הן לחברה והן לקידום האישי של המנהל.
תנאי נוסף להצלחה בניהול בעולם דינמי הוא מיקוד מטרה ו'נטרול' גורמי סביבה מפריעים – כדי להצליח אין מנוס מלמקד את כל משאבינו ויכולותינו בהשגת מטרות שיקדמו אותנו תוך המנעות מהשקעת זמן, אנרגיה ומשאבים שאינם רלוונטיים למטרה.
תנאי זה קשה לביצוע שכן מנהלים רבים 'נשטפים' ביומיום שלהם ע"י 'השוטף' וכן על ידי הדחוף גם אם אינו חשוב, בבחינת כיבוי שריפות. לשם מימוש תנאי זה אני נוהגת לעבוד עם מנהלים בתהליכי אימון מנהלים על מטריצת הזמן המאפשרת להם תכנון וניהול מיטבי הן של משימות, הן של אנשים. מיקוד והצבת מטרות מוגדרות מצריך שינוי הרגלים ויציאה מאזור הנוחות לשם התכנסות לתוכנית מוגדרת.
בד בבד עם ההתכנסות לתוכנית מוגדרת יש להביא בחשבון כי עולם דינמי ומשתנה הוא עולם המחייב מנהלים להיות ערניים לשינויים המתרחשים וכן להיות גמישים לערוך שינויים מסוימים בתוכנית בהתאם לנדרש ובהתאם לזמן.
כמובן שתנאים נוספים לניהול מיטבי בעולם דינמי קשורים לכישורים ומיומנויות בינאישיות ועל כך תוכלו לקרוא בהרחבה במאמר העוסק בכך.

לקריאה נוספת – מיומנויות ניהולאימון מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה