בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון לקריירה | התפתחות אישית

אימון לקריירה לשם מימוש עצמי והתפתחות אישית

פעמים רבות בתהליך אימון לקריירה אני נדרשת על ידי מתאמניי לסוגיה הלא פשוטה של חיפוש עבודה בשוק דינמי, בסביבה תחרותית, באי-וודאות תעסוקתית ובשאלה הנצחית ובעיקר הבסיסית- היכן ומה לחפש?

הצורך להתקיים מכתיב לא מעט את התנהלותנו ועדיין אנו שואפים בזמן חיפוש עבודה ליותר מפרנסה כצורך קיומי בסיסי.
כיצד מוצאים עבודה שתתגמל ויחד עם זאת גם תאתגר ואם לא 'נסחפנו' בדרישותנו… אז שתאפשר לנו גם הנאה, משמעות לצד התפתחות אישית ?
אימון לקריירה מנתב את המתאמן לתהליך חיפוש עבודה שיתן מענה לשלושה מרכיבים עיקריים והם:-
מי אני?
בשלב הראשון של חיפוש קריירה מתאימה אמור המתאמן לשאול את עצמו מספר שאלות מהותיות כדי להבין איזה עובד הוא: האם הוא מתאים לריבוי משימות (מולטי-טסקינג), האם לעבודת צוות עם שותפים למשימות או שהוא 'סוליסט', האם הוא מעדיף תפקיד מוגדר וברור או שמעדיף לבנות את התפקיד 'יש מאין' ובהקשר זה גם האם הוא מעדיף תפקיד קבוע או שתפקיד דינאמי ומשתנה יכול לאתגר אותו ולהתאים לו, האם תפקיד במשרד או שגם תפקיד 'שטח' יכול להתאים. אלו הן רק מקצת השאלות.

מהו התפקיד המתאים לי?

בשלב הזה נכנסים שיקולים של תחומי עניין – מה מעניין את המתאמן, מה מניע אותו, מה מאתגר אותו.כאן יש להביא בחשבון את השכלתו של המתאמן ואת נסיונו. האם הוא מחפש תפקיד שיאפשר לו למידה, התפתחות אישית, קידום. בנוסף מובאים בחשבון שיקולים כמו שעות עבודה (משרה מלאה או חלקית) והאיזון שלהן עם החיים האישיים הכוללים משפחה, תחביבים והנאות שונות, וכמובן שכר ותנאים נלווים.

כמובן שחשוב להיות ריאלים ולהבין כי לעיתים נדרשת עבודה קשה וצבירת שנות נסיון בטרם תגיע המשרה המיוחלת.

מהו הארגון המתאים לי?
גם לסוג הארגון וגודלו יש חשיבות בעת חיפוש עבודה. ישנם מתאמנים המעדיפים ארגון גדול וישנם המעדיפים ארגון קטן-בינוני המשרה אוירה אינטימית יותר. אותו התפקיד יכול להיות משמעותי בחברה קטנה ובאותה עת משמעותי פחות בחברה גדולה שבה מספר בעלי תפקידים זהים או היררכיה גדולה. ישנם כאלו המעדיפים היי-טק ואלו המעדיפים חברות מסחריות ואחרות. ישנם המחפשים חברות בינלאומיות ואף מעוניינים ברי לוקיישן לתקופה מסוימת.
כאמור, שאלות רבות ניצבות בפני מתאמנים בזמן חיפוש עבודה. אימון לקריירה מאפשר להם לבחון ולענות על השאלות ולהתוות את דרכם המקצועית לצד התפתחות אישית.

וכמו בכל דבר אחר בחיים אני סבורה כי תמיד רצוי בראש וראשונה למצות את המקסימום האפשרי ממקום העבודה הנוכחי ורק אז להתחיל בתהליך חיפוש עבודה בעזרת אימון לקריירה אשר יעזור במתן התשובות הנכונות, יכוון, יעצים ויתווה את הדרך לקריירה מאתגרת ומתאימה.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה 

תשוקה היא נקודת ההתחלה של כל הישג. לא תקווה, לא משאלה, אלא תשוקה בוערת שגוברת על הכל" (תומאס אדיסון)

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה