בלוג האימון של טלי פלד
0
17/03/2013
אימון לקריירה ואושר אישי

האם אפשר לשלב אושר בקריירה? 

מחקרים שנעשו בשנים האחרונות הוכיחו כי עובדים רבים אינם שבעי רצון וחשים תסכול מעבודתם. ברוב המקרים מדובר בעובדים שמרגישים חוסר מימוש עצמי, חוסר משמעות ועשייה שאינה תורמת להנאתם. מדברים הרבה על אושר ועל חיים מלאי תשוקה אך האם לדבר על תשוקה במקום העבודה נשמע הגיוני? והאם לעבוד בתחום שמתחבר לתשוקה נשמע ריאלי?

התשובה לשאלה זו מורכבת גם אם פעמים רבות התשובה המיידית היא כן – המקום בו נחוש תשוקה בעשייה הוא המקום הנכון עבורנו והוא המקום בו נצליח יותר ונביא לידי מימוש את הפוטנציאל הגלום בנו. כשנותנים למתאמנים לפנטז על השאלה היכן היו רוצים לראות את הקריירה שלהם בעוד עשר שנים וזאת בהנחה כי אין מגבלות כספיות או אחרות בדרכם, מקבלים תשובות לא מלבבות. מסתבר שאנשים רבים חשים תסכול בשל הפער בו הם נמצאים והפנטזיה עליה הם חושבים. האם הפנטזיה היא קידום היררכי? בהרבה מקרים לא בזה מדובר וממילא השנים האחרונות מאופיינות בארגונים 'שטוחים' יותר בהם שכבת הניהול רזה. הפנטזיה על פי רוב קשורה לפיכך לתחומים אחרים והם מימוש עצמי ומשמעות שהם הגורמים לאושר. מימוש עצמי אינו פועל יוצא של עליה בסולם הדרגות. אני מכירה אנשים ועבדים שמימשו עצמם ברמה המקצועית על ידי בידול אישי והתמקצעות וזוכים להערכה רבה. אני גם מכירה אנשים שעושים תפקידים בעלי משמעות אשר גורמת להם לסיפוק רב מבלי שיוגדרו כמנהלים בכירים או יקבלו תגית של סמנכ"ל או תנאים נלווים למעמד. עובדים אלו חשים סיפוק רב ואושר בעבודתם ותרומתם לארגון גדולה. באחד המחקרים שנעשו באוניברסיטת שיקגו נמצא כי שביעות הרצון מהקריירה אינה קשורה לרמת ההכנסה או ליוקרת התפקיד אלא לאושר של העובדים הבא לידי ביטוי בכך שהם עוסקים בתחומים יצירתיים, נותנים ערך לאחרים, משפיעים על אחרים ותורמים מעצמם ומכישוריהם.

אז היכן טמון האושר בקריירה?

האושר טמון במקומות שבהם אתם מרגישים שיש לכם יכולת לתרום לארגון, הוא טמון במימוש הכישורים שלכם והוא טמון בעשייה שתתרום לארגון ותהפוך אתכם לבעלי משמעות. לעיתים האושר בקריירה אינו במסגרת הארגון בו אתם עובדים אלא במימוש קריירה עצמאית שתאפשר לכם להביא את עצמכם לידי ביטוי. במקרים אלו צריך לעבוד באימון לקריירה על החששות המלווים מתאמנים מלפנות לדרך זו. מתאמנים רבים מתבצרים מאחורי תירוצים בשל הפחד לממש תשוקות שלהם. תירוצים אלו הם מסווה לפחד מפני כשלון אך כדי להצליח צריך לחוות בדרך גם כשלונות. השאלה המרכזית בסוגיה של אימון לקריירה ואושר אישי היא בעיני 'מה אתה צריך לעשות/שיקרה כדי להיות מאושר בקריירה?'. התשובה לשאלה מתווה את הדרך לאימון קריירה וסיפוק אישי.

אני מזמינה אתכם לנתב את הקריירה שלכם למקום משמעותי, מהנה ומספק.

 לקריאה נוספת – אימון לקריירה

 

 

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה