בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון לקריירה ואיזון בין חיי בית-קריירה

אימון לקריירה מוכיח שוב ושוב כי העידן הנוכחי הוא כזה בו עובדים אינם מכונות אלא אנשים עם רצונות ושאיפות למימוש ולאיזון בחיים. אימון לקריירה מדגיש כי האושר והסיפוק לא יכולים להגיע ממקום העבודה בלבד והם שילוב של איזון בין הקריירה לבין שאר תחומי החיים. לעובדים חשוב להקדיש זמן למשפחה, לזוגיות, לתחביבים ועיסוקים פרטיים.  אימון לקריירה מוצא את שביל הביניים בין קריירה מוצלחת וקידום לבין חיים מאוזנים בהם באים לידי מימוש תחומים של פנאי, תחביבים, משפחה, הורות ועוד.

בראיון לאתר Business Insider מדברת מריסה מאייר, המנכ"לית החדשה של חברת יאהו על האסטרטגיה שלה לשימור עובדים וטוענת כי הפתרון הוא למנוע מעובדים להגיע למצב של שחיקה בעבודה כתוצאה מוויתורים אישיים וחוסר איזון בין הקריירה לבין החיים הפרטיים.

מריסה מאייר טוענת שנשים נוטות להישחק מהר יותר מגברים בשל העובדה שהן מתמודדות עם עומסים גדולים יותר בבית. לדבריה אנשים אינם נשחקים בשל עבודה קשה אלא כאשר הם מחמיצים דברים אחרים בחייהם. החמצה זו גורמת לשחיקה וזו לעזיבת משרות וארגונים.

בראיון מספרת מריסה על פגישות הנהלה הנוטות להתארך שאמנם ככה זה בשוק העבודה אבל אפשר להיערך לכך בצורה אחרת. לדבריה, אם מנהלת אומרת שהיא צריכה לצאת בשעה ארבע כי לבן שלה יש משחק כדורגל זו סיבה טובה לשחרר אותה בזמן מהעבודה אפילו אם נותרו דקות ספורות לישיבה ואפילו אם מדובר על ישיבה עם מנכ"ל החברה. בשעה ארבע אומר: טוב, קייטי צריכה לעזוב כעת. אנחנו נמשיך את הישיבה בלעדיה'. קייטי תוכל להתעדכן בהמשך ולהשיב לשאלות במייל – למחרת.

מריסה מאייר טוענת כי שימור עובדים נעוץ בהבנה ובעיקר בהפנמה שלעובדים ומנהלים יש מחויבויות נוספות והם רשאים להחליט מה באמת חשוב ומה הכרחי עבורם. ארגונים שיאפשרו לעובדים את הגמישות ואת קבלת ההחלטות המושכלת – ישמרו אותם לפרק זמן ארוך ויפחיתו את רמת התסכול והשחיקה המאפיינת ארגונים מודרניים.

אימון לקריירה הוא אימון המשלב בין הצלחה בקריירה לבין הצלחה בחיים האישיים ומאזן ביניהם.

להלן הלינק לכתבה-

מריסה מאייר – על שחיקה ונטישת עובדים

לקריאה נוספת – אימון לקריירה 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה