בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה והרגלים רעים

אימון לקריירה ושינוי של הרגלים רעים לטובת הצלחות

ההגדרה המילונית ל'הרגל' הינה: מנהג, נוהג, מעשה שבשגרה. בחיינו האישיים והמקצועיים אנו מוקפים בהרגלים שונים, חלקם טובים ומיטיבים עימנו, חלקם רעים ופוגעים בנו.
קשה להפטר מהרגלים רעים, במרוצת השנים הם מושרשים והופכים לחלק מאתנו אך ישנן נסיבות בהן ההרגלים פוגעים בנו כך שהכרחי למגר אותם.
אחד הדברים החשובים בתהליך אימון לקריירה הוא לבחון אילו הרגלים פוגעים ומעכבים אותנו בקריירה במידה כזו שיש לטפל בהם.האם אנו דחיינים? האם מאחרים כרוניים? האם עובדים שלא לפני נהלים? האם נטייתנו היא להסכים תמיד במקום להיות אסרטיבי? האם יש לנו הרגלים רעים הקשורים ליחסים בין אישיים? לא קל להודות בהרגלים רעים ולכן תפקיד המאמן לשקף לנו ולאפשר לנו לבחון האם הרגלים אלו מתאימים לנו? האם הם תורמים לנו? האם נרצה לשנותם או להיפטר מהם? האם הם מהווים חסמים לקידום בעבודה או קידום לתפקידי ניהול?
אם החלטנו לשנות או להיפטר מהרגלים סימן שאנחנו בדרך הנכונה, ראשית כי הבנו מה לא מקדם אותנו ואף פוגע, שנית, כי החלטנו לעשות מעשה בנדון. האם די בכך? ממש לא.
החלטה היא החלטה אך כמה החלטות קיבלנו בחיינו ולא יישמנו? כנראה שלא מעט ולכן החלטה לבדה אינה אפקטיבית אם לא נהפוך אותה למשהו אקטיבי ולשם כך עלינו ליצור מחוייבות אישית.
תהליך אימון לקריירה מאפשר לבחון בשלב הראשון את המקור להרגל הרע – מה השורש שלו? במה הוא משרת אותנו אם בכלל? במה הוא פוגע? מה מקשה עלינו להיפטר ממנו או לשנות אותו? מה נרויח אם נשנה אותו? כיצד תראה אז הקריירה ?
אחרי שנענה על מספר שאלות בתהליך של אימון לקריירה ונבין את מקור ההרגל עלינו להחליט מה אנחנו רוצים שיקרה בחיינו ואז אפשר יהיה לעבור לשלב האקטיבי בו כנגד ההרגל הרע ניישם הרגל טוב ש'יצמצם' את ההרגל הרע, או נבנה תכנית פעולה שתאפשר לנו להתמודד באופן הדרגתי עם ההרגל הרע עד שנצליח למגר אותו.
הבסיס המרכזי לשינוי בהרגלים רעים בתחום הקריירה ובכלל בחיים הוא שליטה עצמית. אנו צריכים להצהיר על מחוייבות ושליטה עצמית ולהתחיל בצעדים קטנים: להתחייב לעצמנו ולהצהיר על כוונות בפני קרובים על מנת שנזכה לתמיכה, להעזר באיש מקצוע כמו מאמן, להציב יעדים קטנים ומדידים, לייצר רצף של התמדה בשינויים אשר יאפשר תהליך של שינוי.
המוח הוא איבר גמיש המאפשר לנו לשנות דפוסי התנהגות ולהטמיע דפוסים חדשים והדרך הנכונה לעשות זאת היא בשינויים קטנים ולא במהפכים גדולים. אימון לקריירה מאפשר לבחון הרגלים רעים שאינם מקדמים אותנו בעבודה ובכלל בפיתוח הקריירה שלנו ולטפל בהם.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה