בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה – משוב ככלי למידה

אימון לקריירה ומתן משוב לעובדים

רוב הארגונים בארץ נוהגים לקיים שיחות משוב עם עובדים פעם – פעמיים בשנה והן מהוות סיכום הערכה לביצועי העובד בתקופה שחלפה וכן תיאום ציפיות לעתיד. האם משוב לעובד מהווה 'מתנה' עבורו או מפח נפש? וכיצד יכול אימון אישי לסייע בסוגיה זו?

שיחות משוב איכותיות מאפשרות למידה על ביצועי העובד ותובנות לגבי קידומו והמשך עבודתו ואולם במקרים רבים מתברר כי מנהלים מתקשים לקיים שיחות משוב להערכת העובדים והן הופכות לריטואל החוזר על עצמו ואינו אפקטיבי. מסתבר כי מנהלים רבים אינם יודעים כיצד לקיים שיחות משוב ועל כן תוצרי השיחות אינם מקדמים את העובד ואינם משרתים את הארגון.
משוב המועבר בדרך מקצועית וחיובית יכול לשמש מתנה לעובד. לעמת זאת משוב המוגש באופן שלילי כביקורת על העובד יכול לגרום למפח נפש, תסכול, חוסר אונים והוא אינו אפקטיבי. למעשה זהו לא משוב, זוהי ביקורת וככזו- היא אינה משרתת אף אחד מהצדדים.
משוב המורכב ממשפטי 'מה לא עובד' או 'היכן לא היית בסדר' תוך הטחת אשמה אינו מאפשר העצמת עובדים ומנהלים ופוגע בערך העצמי של מקבל המשוב, בנוסף הוא אינו מאפשר לקיחת אחריות לפעולות ושינוי של מקבל המשוב.
משוב הינו אחד הכלים החשובים ביותר הקיימים בידי מנהלים ושימוש נכון בכלי זה מאפשר לעובד למידה ושיפור ביצועים.

אימון לקריירה וחיבורו לכלי ניהולי הנקרא 'משוב'?

אימון לקריירה מתחבר לכלי זה משני צידיו: מהצד המעניק את המשוב, דהיינו המנהל, או מצד מקבל המשוב, דהיינו העובד.
בתהליך אימון לקריירה קצר אני נותנת כלים בידיהם של מנהלים כיצד להעביר משוב אפקטיבי לעובד בצורה שתאפשר מימוש הפוטנציאל האישי שלו ורתימתו לשיפור הביצועים.
מבחינת העובד, בתהליך אימון לקריירה אני מסייעת בידו 'לפרוט' את המשוב לתהליך של למידה הן לגבי התנהלותו עד כה (כשלונות, חסמים, אמונות מגבילות וכו'), הן בתובנות לגבי חוזקותיו האישיות והתנהלותו העתידית. ניתן לקבוע מטרות ויעדים אשר יאפשרו לו שיפור ביצועים והתנהלות אפקטיבית אשר תאפשר הערכה חיובית, קידום ומימוש עצמי.
אימון לקריירה בתחום זה מאפשר תיאום ציפיות של שני הצדדים, מנהל ועובד וכן מאפשר הקשבה ובחינה נכונה ואובייקטיבית של המסרים המועברים על ידי שני הצדדים.

לקריאה נוספת – אימון לקריירה, אימון מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה