בלוג האימון של טלי פלד
0
17/02/2013
אימון לקריירה – ניהול קריירה

מה זה ניהול קריירה ?

"ניהול הוא הרבה יותר מאשר הוצאה לפועל של סמכות ומעמד והרבה יותר מ-"סגירת עסקאות". ניהול משפיע על אנשים ועל החיים שלהם" – כך סבר פיטר דרוקר אבי תורת הניהול.
ניהול קריירה הוא מושג המשפיע על אנשים ועל חייהם והוא עניין של בחירה או כפי שאמר הסופר האמריקאי ריצ'ארד באך: "בן-אדם, הטוב והרע ומה שקרה במו ידך נברא, והבחירה – בידיך בלבד".
המושג ניהול קריירה רווח מאד במאה הנוכחית שהיא מאה של שינויים טכנולוגיים רבים, מיזוגים ויזמות לצד מודעות הולכת וגוברת של הפרט בארגון למה שנכון, רצוי ומתאים עבורו ורצון למימוש עצמי.
מה בעצם השתנה? אולי הפכנו לעובדים הישגיים יותר, אולי למקצוענים יותר, אולי לשאפתנים יותר ואולי פשוט החלטנו ליטול אחריות לקידום ולטיפוס בסולם המקצועי במקום לתת לארגון להתוות את האופק הקידומי שלנו כפי שמתאים לארגון.
ניהול קריירה הפך מטיפוס בהיררכיה הארגונית וסולם ההכנסה בלבד לנושא הטומן בחובו גם היבטים פסיכולוגיים של צורך במימוש עצמי ומודעות עצמית גוברת ושאיפה להנאה.
לנהל קריירה נכון ואפקטיבי פרושו: לתכנן קריירה הכוללת פיתוח וקידום ואשר תביא אותי למיצוי הפוטנציאל הגלום בי, לשימוש בכישוריי וחוזקותיי, למימוש עצמי ותחושת סיפוק וניתן לעשות זאת בעזרת אימון לקריירה.לשם כך יש לשאול שאלות ולזהות:-

מהם הכישורים והיכולות שלי?
במה אני מצטיין?
מה מעניין אותי?
מה גורם לי הנעה וגם הנאה?
ובמילים אחרות – הבנת המניעים והצרכים הפנימיים, שכן שאלות אלו תעזורנה בניהול מסלול הקריירה המתאים.
ניהול קריירה מביא בחשבון – תוכנית פעולה, לקיחת אחריות להחלטות ובעיקר התמקדות בהזדמנויות ולא בבעיות.
אימון לקריירה לשם ניהול קריירה – שלב אחר שלב

ניהול קריירה הוא למעשה תכנון האסטרטגיה האישית-מקצועית של העובד.
ניהול שכזה מאפשר ליצור רצף מתוכנן בקריירה אשר עולה בסולם ההצלחה והמימוש המקצועי.
ראשית יש להבין היכן המתאמן רוצה להיות, לאיזה תפקיד הוא שואף בטווח הרחוק במונחים של שיא הקריירה המקצועית.
לאחר מכן יש להבין היכן המתאמן מצוי בשלב הנוכחי בקריירה שלו – שנות נסיון מקצועי, התנסויות בתפקידים שונים במידה והיו, השכלה, כישורים, חוזקות, היררכיה ועוד.
כששני הנתונים לעיל ברורים, יש לאסוף מידע רלוונטי הנוגע למה שחסר למתאמן על מנת להגיע לתפקיד אליו הוא שואף במונחי שיא ההצלחה:- השכלה רלוונטית במידה וזו חסרה, השתלמויות נדרשות, פיתוח מיומנויות וכישורים, התמחויות, מיקוד והתבלטות מקצועית.
בנוסף, מתאמן אפקטיבי אמור לעשות אבחנה בין "מה אני רוצה" ו"מה טוב עבורי" לבין "מה טוב לארגון" שכן לעיתים יש פער בין השניים ואפקטיביות פרושה גישור בין שני הצדדים בצורה שתיתן מענה מיטבי לטובת הפרט והארגון.
זמן, התנסות ותכנון לצד בחירות נכונות ומתאימות הינם לפיכך פרמטרים מובילים בתהליך אימון לקריירה.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה

"מכשולים הם הדבר המפחיד שאתה רואה ברגע שאתה מסיט עיניך מהמטרה" (הנרי פורד)

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה