בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה – על הכנה לראיון עבודה וגיוס עובדים

אימון לקריירה והכנה לראיון עבודה

אם אתם מחפשים עבודה ורוצים לעבור תהליך אימון לקריירה, כדאי שתדעו מה מחפשים מראיינים בחברות השונות. אימון לקריירה יכין אתכם לראיון עבודה וגם יוביל אתכם להבנה מה מתאים לכם.
אני נוטה לחלק את מה שמחפשים מראיינים על פי זמנים:

עבר – בהתייחס לעבר יבדוק המראיין מה ההשכלה שלכם (אקדמית וכן קורסים והשתלמויות) והאם היא רלוונטית לתפקיד המוצע וכן מה הנסיון המקצועי שלכם, היכולות והכישורים, באילו חברות עבדתם ובאילו תקופות. על פי משך התקופה ניתן ללמוד אם אתם עובדים ה'קופצים' ממקום עבודה אחד למשנהו או שאתם עובדים מסורים ומחוייבים למקום העבודה. עדיף לכן להשמיט מקו"ח מקום בו עבדתם חודשים ספורים בלבד. בנוסף, ינסה המראיין להבין לאילו הישגים הגעתם בחברות בהן עבדתם.

הווה – מה יש לכם להציע כיום ומה ההתאמה הנוכחית שלכם לתפקיד ולתחום העיסוק של החברה, לאופי החברה והאנשים בה. מראיינים רוצים לדעת שאתם מעודכנים כל הזמן בתחום עיסוקכם ולא מסתמכים רק על השכלה ונסיון העבר. הדבר קריטי בתחומי הטכנולוגיה אך לא רק.

עתיד – כאן תהיה התייחסות לאישיות שלכם. עד כמה תתאימו לאופי החברה (למשל – אם מדובר בחברה דינמית, עד כמה אתם עובדים שמסתדרים עם שינויים תכופים), עד כמה אתם מתאקלמים מהר, מתחברים לאנשים, יודעים לעבוד בצוות, מוכנים ללמוד ולהתנסות ולהיות עם 'ראש פתוח', עד כמה אתם בעלי מוטיבציה ובעלי תקשורת בין אישית טובה.

לכן, אם אתם רוצים להצליח בזמן ראיון עבודה, כדאי שתכינו עצמכם בתהליך אימון לקריירה לקראת מפגש מוצלח עם המראיין.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

 

לקריאה נוספת – אימון לקריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה