בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה – על טעויות כשלונות והצלחות

אימון לקריירה – כיצד הופכים כשלונות להצלחות

"הצלחה אינה החלטית, כישלון אינו סופני – זה האומץ להמשיך שקובע" כך אמר ווינסטון צ'רצ'יל. ואכן אימון לקריירה מאפשר הבנה כי כשלונות וטעויות הינן אבני דרך בדרכנו אל ההצלחה. אז איך זה שרובנו לא הופכים טעויות וכשלונות להצלחות?
מסתבר כי המוח האנושי מתקשה להתמודד עם כשלונות והיות שכך אנו מתקשים גם ללמוד מכשלונות כך שנטעה פחות ונבחר בדרכים טובות ונכונות יותר עבורנו. היכן הבעיה בהתמודדות עם כשלונות? הבעיה נעוצה בחשיבה השלילית שלנו המתייחסת בחומרה לטעויות וכשלונות עד כי אנו נוטים לוותר בגללן על נסיונות חוזרים בדרכנו אל ההצלחה.
אימון לקריירה מאפשר להבין כי ככל שנשכיל להבין שאיננו מושלמים, שטעויות הן 'שכר לימוד' שאנו משלמים בדרך והן אינן דבר שלילי אלא טבעי – כך נצליח לשנות גישה ולהסתכל על כשלונות בגישה חיובית ולמנף אותן להצלחות.
מינוף כשלונות מחייב אותנו לנתח את הכשלונות – מה לא 'עבד' שם? ומה ניתן לעשות אחרת? האם לא הבאתי לידי ביטוי את כישוריי וחוזקותיי? אם נדע לזהות את המניעים לכשלונות – נלמד מהם, נצא ממקום של האשמה עצמית ללמידה מקדמת. ואולי רק ראינו את חצי הכוס הריקה ולא המחצית המלאה?? אולי המחצית המלאה תעזור לנו למפות הישגים קודמים וליצור הצלחות חדשות?
אין ספק כי אימון לקריירה מאפשר למידה המהווה את הבסיס להפיכת כשלונות להצלחות אך זו אפשרית רק בגישה חיובית ולא ביקורתית, כזו שתאפשר הפיכת טעות להזדמנות. חשיבה חיובית היא זו שתתמקד בטעויות ותסביר לפיהן במה 'כן' אפשרי להתמקד ולא במה 'לא' אפשרי.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה