בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון לקריירה על פי מודל הנסן

אימון לקריירה על פי המודל של דר' רנדל הנסן

ד'ר רנדל הנסן, מאמן מומחה בתחום אימון קריירה, על נסיון של שני עשורים בתחום אימון ופיתוח קריירה ומחברם של ספרים בתחום, טוען: אף אחד לא יכול להבטיח לך הצלחה בקריירה או בחיפוש עבודה. זהו מסע שכדי להצליח בו עליך לעבוד עם עזרה מקצועית של מאמן שכן במסע יש עליות ומורדות ותפניות רבות ובלתי צפויות. המודל משמש אותי בעבודה עם מנהלים ומתאמנים בתחום הקריירה ויכול לשמש אתכם כדי לתכנן את הקריירה שלכם וגם כדי לבחום האם היא במקום הנכון עבורכם. אם לא – זה הזמן לעשות שינויים. להלן עיקרי המודל של דר' הנסן לאימון קריירה:

CAREER Model for Career Development Success 

C

Contemplate and understand who you are and what you want from life.  This first step is most critical and can sometimes take the most amount of time.

ראשית עליך להבין מי אתה ומה אתה רוצה בחייך. זהו הצעד הראשון במסע והמשמעותי ביותר.

A

Assess your current situation and what you want to become. This step involves self assessment in a variety of ways as you begin to develop a vision of your next career move.

הערך את מצבך הנוכחי והיכן אתה רוצה להיות. שלב זה מצריך הערכה עצמית (באימון מדברים על משאבים וחוזקות אישיות) על מנת שתוכל לפתח חזון לקריירה הבאה שלך.

R

Research and set goals to achieve the vision of yourself. Research is critical for all phases of your job-search, and in this step, you need to fully research the requirements of your next career move.

ערוך מחקר והצב מטרות כדי להשיג את החזון שלך. המחקר קריטי כדי להבין את הדרישות לשלב הבא בקריירה שלך.

E

Explore and develop short and long term plans to achieve your goals. This step builds on the assessment and research from previous steps and has you mapping out a plan to achieve your career goal.

דאג לפתח תכניות קצרות/ארוכות טווח על מנת להשיג את מטרותיך. שלב זה מתבסס על השלב הקודם ועוזר במיפוי התכניות כדי להשיג את מטרת הקריירה.

E

Execute and implement your plans, making changes where necessary. Once your plans have been formulated, the next step is actually putting the plans into action, making necessary changes as you progress toward your career goal.

לאחר גיבוש התכניות יש ליישם אותן ולעשות שינויים היכן שהם נדרשים על מנת להתקדם לעבר מטרת הקריירה.

R

Reflect on success; plan for future. With your career goal in sight, this step is about rewarding yourself for achieving your career goals while also looking ahead and continuing the process to achieve your longer-term goals and aspirations.

חשבו על הצלחה ותכננו את העתיד. הביטו קדימה והמשיכו בתהליך השגת המטרות לטווח הרחוק ומימוש השאיפות.

המודל של הנסן מדגיש כי פיתוח קריירה הוא מסע שמחייב התבוננות פנימית לפני שמציבים מטרות ויעדים. המסע מאפשר להבין מה מתאים לנו ומה לא, במה אנו חזקים ובמה לא, מה השאיפות שלנו ומה היכולות והוא מאפשר לראות את הפער בין המצוי (ההווה) לבין הרצוי (קריירה עתידית). אחרי שמבינים את המצב, אפשר לתכנן את פיתוח הקריירה ולהתחיל בשלבי היישום תוך חלוקה לטווח הקצר ולטווח הארוך.

המודל יכול לשמש אתכם בשלושה מצבים והם:

1. בהתחלת הקריירה כדי לבחון היכן תרצו להיות בעוד מספר שנים

2. במעבר לתפקיד ניהולי כדי לתכנן את המשך הקריירה שלכם

3. במחשבות על שינוי קריירה כדי לבחון איזה שינוי מתאים לכם

כל שעליכם לעשות הוא לענות לעצמכם על השאלות ולהבין היכן אתם נמצאים בקריירה, היכן תרצו להיות, האם הפער קטן או גדל ומה עליכם לעשות על מנת לסגור פער זה.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה