בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון לקריירה – ראיון עבודה מזווית המרואיין

הכנה לראיון עבודה

אימון לקריירה מפגיש אותי עם מתאמנים רבים העסוקים בהכנות לראיון עבודה ממקום של להיות מוכן לכל השאלות שהמראיין ישאל כולל שאלות 'מכשילות'. רבות נכתב על השאלות המכשילות ששואלים המראיינים ואני שואלת האם ראיון עבודה הוא דבר חד-צדדי? האם לכם כמרואיינים אין את הזכות ואולי אף האסרטיביות להיות לזמן קצר גם הצד השואל ולא רק העונה?
נכון שראיון עבודה בעיקר מאפשר למראיין להתרשם ממועמד על ידי שאילת שאלות הנוגעות להשכלתו, נסיונו, אופיו, התאמתו לתפקיד, יכולתו להתמודד עם מצבים שונים ואנשים שונים אך ראוי שמועמדים יפנימו כי גם להם צד בראיון. אימון לקריירה מאפשר לי לשאות את המתאמנים: אז הגעתם לראיון מוכנים לכל התרחישים ו… ? האם מעניין אתכם לשאול על התפקיד שאליו אתם מועמדים? האם מעניין אתכם לחקור מעבר לכמה מילים או במקרה הטוב כמה שורות שנכתבו על התפקיד? – כדאי ורצוי.
כדאי שתצאו לזמן מה מהמצב הפסיבי הנותן תשובות ותעברו למצב האסרטיבי השואל. מדוע?
כי כדאי שתדעו האם המשרה באמת מתאימה לכם? כדאי שתדעו מה בדיוק מצפים מכם בתפקיד? איזו אחריות נותנים לכם? אילו סמכויות? כיצד תימדד הצלחתכם בתפקיד? אם לא תדעו כיצד – גם לא תדעו כיצד להוכיח עצמכם ולהיות ראויים ומוערכים, לא תדעו מה חשוב לארגון ומה לא וכו'.
בתהליך אימון לקריירה אני מסבירה למתאמנים שכדאי שישאלו על המבנה הארגוני כדי להבין את המיקום שלהם, את אפשרויות הקידום, את מטרות הארגון, את ערכיו – האם הם מתאימים לכם?
כדאי שתבינו מה מצפה הארגון מעובדיו וכיצד הוא מודד הצלחות? האם תזכו לחניכה בתפקיד? האם להעברת תפקיד מסודרת? ומה באשר לתרבות הארגונית? נדמה לי שתרבות זו אמורה להיות חשובה לכם כמי שאמורים לבלות את רוב היממה בארגון…
לסיכום – ראיון עבודה טוב הוא כזה בו יש הדדיות, בו אינכם רק משיבים אלא גם שואלים, מתעניינים, חוקרים ומבינים. אל תהיו פסיבים ותחכו שיאפשרו לכם להתבטא, היו אסרטיבים ובעלי יוזמה ואפשרו לעצמכם לשאול שאלות חשובות לכם. כמי שעוסקת בתהליכי אימון לקריירה אין לי ספק כי כל מראיין יעריך מרואיין השואל ולא רק עונה.

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה