בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון לשינוי קריירה – מתי ולמה

מתי נדרש אימון לשינוי קריירה ?

אם אתם מרגישים שאינכם מממשים את התפקיד לו ציפיתם או שאינכם בתפקיד או בארגון המתאים לכם – זה הזמן לתהליך אימון לקריירה | אימון לשינוי קריירה ובחינת הקריירה הנוכחית שלכם לעומת קריירה חלופית.

כאשר התפקיד הופך להיות שורת מטלות שחובה לבצען לצד שעמום מתמשך – העניין והאתגר שבתפקיד הופכים להיות שוליים או נעלמים כליל והדרך לתסכול ושחיקה בעבודה מתקצרת.
תחושות של חוסר סיפוק, חוסר מימוש עצמי ושחיקה הם הפרמטרים המובילים בתהליכי שינוי קריירה ואולם, דקה לפני ההתפטרות כדאי שנבחן בתהליך אימון לקריירה האם ניתן להפיק עניין מהתפקיד הנוכחי בטרם נפנה לחיפוש אחר תפקיד משמעותי ומאתגר בארגון אחר.
שינוי קריירה הוא לאו דווקא שינוי מקום. לעיתים הוא שינוי חשיבה, לעיתים נדרש שינוי בצורת ההסתכלות על התפקיד ולקיחת אחריות למפנה ולעיתים השינוי הוא ההבנה שאיננו עושים את מה שנועדנו לעשות ועלינו לחפש מקור פרנסה אחר.
הפסיכולוג ד"ר ריצ'רד הקמן טען שעובד חייב להיות בעל מעורבות ולחוש שלעבודתו יש ערך והשפעה חיובית על אנשים בסביבתו. האחריות על התפקיד חלה על העובד – לקבל אחריות, לחתור למעורבות, לאתגר במשימות, ליצור משמעות בעבודה באופן פעיל, לקחת סמכויות, ליזום פרויקטים, לחפש תחומים בהם יוכל לתרום מכישוריו ובעצם לעצב את תפקידו.
בתהליך אימון לקריירה יש לבחון את הכישורים של המתאמן, את המשאבים העומדים לרשותו ובעיקר מה מניע אותו. במקביל יש לבחון דפוסים המעכבים התקדמות בקריירה.
אימון לקריירה אפשרי הן בתחילת הדרך המקצועית, הן באמצע החיים. אנשים רבים מחליטים על קריירה שנייה המהווה מבחינתם משהו שונה ממה שעשו עד כה. לעיתים מדובר על שינוי מוחלט בתחום העיסוק ולעיתים גם על מעבר משכיר לעצמאי על מנת לממש קריירה שלא נתאפשרה בגיל צעיר.
המאה הנוכחית והמודעות העצמית הגוברת מביאה עימה ציפיות ממקום העבודה לסיפוק והנאה ולא רק מקור הכנסה ועל כן הקריירה הופכת להיות משמעותית בחיינו.

מדוע אימון לשינוי קריירה הוא כה קשה עבור רבים ?

בתהליך אימון לשינוי קריירה יש ויתור על הישן המוכר והבטוח ולעיתים גם ויתור על מעמד או כסף. מאידך שינוי יכול להוות גם צמיחה, הן אישית, הן פיננסית, ועדיין השינוי מהווה הליכה ל 'לא נודע' ועל כן תמיד יהיו אלו אשר יימנעו מכך וידבקו ב 'ישן המוכר'. אימון לשינוי קריירה מושפע לעיתים מתגובות הסביבה החברתית והמשפחתית ועל כן אינו פשוט לעשייה.
הפילוסוף הצרפתי היהודי, מישל דה מונטיין אמר: "יצירת המופת הדגולה והנשגבת של האדם היא לחיות חיים תכליתיים" ואכן יותר מכל אנו שואפים לממש עצמנו בעבודה ולהיות בעלי משמעות ותכלית.
אימון לשינוי קריירה הוא תהליך הדורש אומץ על מנת שנוכל להגשים את עצמנו ואת היעדים המקצועיים שהצבנו לנו ועל כן אינו תהליך פשוט שניתן לעשותו לבד.
אימון קריירה בעזרת מאמן אישי אשר תומך, מכוון, מאיר את דרכנו – מאפשר לצלוח את התהליך בהצלחה.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לשינוי קריירה

"כאשר איננו יכולים עוד לשנות את המצב, אנו מאותגרים לשנות את עצמנו" (ויקטור פרנקל)

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה