בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון לשינוי קריירה

מהי הדרך הנכונה לשינוי קריירה?

נמאס לכם. אתם רוצים לעזוב את מקום העבודה ולעשות שינוי קריירה. זה הזמן לתהליך אימון לשינוי קריירה שיעזור לכם לבחון דברים בצורה שכלתנית.

אימון לשינוי קריירה מטרתו לעשות את השינוי כהחלטה רציונלית ולא כהחלטה רגשית.
רגע לפני העזיבה כדאי שתעשו חושבים ובעיקר סדר ברגשות ותנסו להבין מה 'דוחף' אתכם לעזוב.
לפעמים לא טוב לנו במקום העבודה אבל כצעד ראשון חשוב לבדוק האם אנחנו יכולים לשפר את ההרגשה ולהישאר באותו מקום עבודה. יש לבחון מה גורם לנו להרגיש לא טוב:
– האם מדובר בתקשורת לקויה עם הבוס או קולגות? אם כן כדאי להבין מה לא עובד טוב דם וכיצד ניתן לשפר. אם הבעיה אצלנו, מעבר למקום עבודה חדש לא יפתור דבר.
– האם זה התפקיד שמיצינו? אם כן – האם ניתן לעבור בארגון לתפקיד אחר בטרם 'ננטוש' לטובת ארגון אחר. לעיתים המעבר למשהו חדש מאתגר ומרתק ועושה טוב
– כשנעזוב – מה בעצם אנחנו רוצים לעשות? אין טעם לעזוב על מנת לעזוב אם העתיד לוטה בערפל. תבינו מה אתם רוצים ובמה זה כרוך לפני שאתם עוזבים. אם מיציתם את תחום עיסוקכם עליכם להבין מה מושך אתכם ומה מתאים ליכולות שלכם וכמובן שיכול לפרנס אתכם.
– פנטזיות – לחלום זה דבר נהדר ולממש חלומות בכלל נפלא. אבל, דקה לפני בידקו אם לא מדובר בפנטזיה שאינה ניתנת למימוש. אם אתם רוצים להפוך את החלום שלכם למציאות, חשוב שתבדקו אותו קודם ותבינו את הדרך אליו. כשלא קיימת הלימה בין הכישורים והיכולות לבין החלום – הוא מתנפץ ומותיר אותנו מאוכזבים.
אימון לשינוי קריירה מלמד אותנו שלפעמים מקום עבודה חדש משפר את ההרגשה אך רק לזמן קצר והבעיות ש'צפו' במקום הקודם עולות שוב. זו בדיוק הסיבה מדוע יש לבחון דברים בצורה שקולה ורציונלית בטרם עושים שינוי ולא לעזוב מקום עבודה מהסיבות הלא נכונות או מדחפים רגשיים.
אימון לשינוי קריירה מטרתו לעשות שינוי קריירה ממקום הגיוני ולא רגשי. שינוי מצריך להתכונן אליו מראש ובצורה מעשית ולבחון האם הוא מתאים לאורח חיינו ולכישורינו. רוצים לעשות שינוי קריירה? לתכנן קריירה שניה? בואו לבחון איתי האם באמת מיציתם את הקריירה הנוכחית, איזה שינוי יתאים עבורכם, מה ייצור אצלכם מוטיבציה חשק והנאה, איך עושים את השינוי. בתהליך האימון נבחן דברים וביחד נעשה את השינוי המתאים לכם.

אני מזמינה אתכם לקפיצת מדרגה אישית, מקצועית וניהולית ולתיאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון לקריירה,  אימון לשינוי קריירה

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה