בלוג האימון של טלי פלד
0
19/02/2013
אימון מנהלים | אימון קריירה – על תפיסה וזכרון

ניהול וקריירה לצד תפיסה וזכרון

לפני שתקראו את המשך המאמר, אנא כנסו לסרטון המצורף המהווה מבחן פשוט של תפיסה וזכרון ובחנו את עצמכם. להלן הקישור:

  Selective attention test

ניסוי זה נערך ע"י הפרופסורים לפסיכולוגיה מהרווארד דניאל סימונס וכריסטופר שבריס בשנת 1999 ובו נמצא כי כמחצית מהצופים כלל לא ראו את האדם המחופש לגורילה שחוצה את המגרש המאולתר ויוצא מהצד השני של המגרש. הריכוז במשימה המקורית עיוור אותם לפרט זה.

ניסוי זה ממחיש עד כמה התפיסה האנושית 'מפספסת' דברים. בני האדם מבחינים במעט מאד פרטים בעולם שסביבם אך חיים באשליה שהם מבחינים בהרבה פרטים.

אימון קריירה וכן אימון מנהלים ממחישים למתאמנים עד כמה הם אינם חשופים למכלול הדברים הקשורים לחייהם ועל כן הם תהליכים של מודעות והתפתחות אישית גבוהה.

שני החוקרים הוציאו ספר בנושא שהתפרסם בארה"ב – "הגורילה הנעלמת ועוד דרכים שבהן האינטואיציות שלנו מוליכות אותנו שולל" ומטרתם להזהיר מפני הסתמכות על אינטואיציות ותחושות בטן.

מסקנות החוקרים הן שהמשאבים המוחיים שלנו מוגבלים הרבה יותר משנדמה לנו וקשה לנו להיות מודעים לכך שאי-המודעות יכולה להיות מסוכנת.

סימונס ושברי כותבים בספרם: "אתם יכולים להחליט החלטות טובות יותר, ואולי אפילו לחיות חיים טובים יותר, אם תעשו כמיטב יכולתכם לחפש את הגורילות הבלתי נראות בעולם שסביבכם".

מה הקשר שבין ניסוי זה לאימון מנהלים ו-אימון קריירה? פעמים רבות אנו כה שקועים בתפיסה שלנו עד שאנו מפספסים דברים חשובים ופשוט אינם רואים אותם. מנהלים בעלי סגנון ניהולי שיתופי מאפשרים לעצמם 'לקלוט' מידע נוסף בדרך השיתוף , הן ע"י הקשבה לקולגות וכפיפים, הן ע"י עבודת צוות ומפגשי סיעור מוחות. הם חשופים ל'ראיה' גדולה יותר של פרטים ואינם סומכים רק על התפיסה ותחושות הבטן שלהם.

 

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה