בלוג האימון של טלי פלד
0
14/02/2013
אימון מנהלים בכירים

אימון מנהלים בכירים בארגונים ככלי למיקוד מטרות והישגים וניהול מיטבי

ככל שעולים בסולם ההיררכיה ומחזיקים במשרות ניהוליות בכירות, כך מוטלת על המנהל אחריות גדולה יותר להצלחת המחלקה/חטיבה או חברה בראשה הוא עומד.
להיות מנכ"ל פרושו לחלוש על כל הארגון תוך קבלת החלטות וקביעת אסטרטגיה להנהלת החברה על פיה יתנהל הארגון.
מנכ"לות הוא תפקיד מרתק ומגוון, יש בו יצירתיות, ניהול עובדים, פיתוח עסקים, פיתוח טכנולוגי, מיזוגים ורכישות ואתגרים רבים ויש בו נכונות ללקיחת אחריות כוללת הן להצלחות הן לכשלונות. על כן זהו תפקיד שמיועד למיעוט של אנשים, כאלו המסוגלים להוביל ארגון ומאידך, זהו תפקיד שמלווה אותו 'בדידות בצמרת'.
אימון מנהלים בכירים | אימון מנכ"לים מהווה מענה לבדידות בפסגה. הוא מאפשר שיח עם שותף שיודע להקשיב ולכוון , יודע כיצד לשקף ולהוות בקרה ומאידך להוות תמיכה בסוגיות שונות שעולות.
האם רק בדידות 'עוטפת' את תפקיד המנכ"ל? לא רק. תפקיד תובעני זה אוגר בתוכו גם מתח רב ואחריות גדולה בממשק עם העובדים, בעלי המניות, הספקים, הלקוחות, הביצועים העסקיים, בקיצור, משא לא קל מונח על כתפיו של מנכ"ל האמור להצעיד ארגון קדימה בימים של אי-ודאות, טכנולוגיה משתנה, כלכלה הפכפכה, מיזוגים, שחיקה ברווחיות, שווקים משתנים וכו'.
לאחרונה יצא לי לאמן מנכ"ל חברה ששיתף בתחושות כי תהליך אימון מנהלים איתי אפשר לו לבחון מהלכים, צורות חשיבה, התבוננות פנימית ותובנות חדשות על עצמו והתנהלותו כמו גם פוקוס על דברים חשובים, וזהו שיח שאינו מתאפשר עם כפיפים, קולגות או דירקטוריון.

מה קורה בתהליך אימון מנהלים בכירים ?

עוברים לחשיבה של ניהול במקרו ולא במיקרו, מתכננים מהלכים בחשיבה לטווח הרחוק, יוצאים מחיי השגרה של התעסקות במיקרו, כיבוי שרפות ועיסוק בדחוף וחשוב או בדחוף ולא חשוב. בתהליך אימון מנהלים בכירים | אימון מנכ"לים עוברים לחשיבה מורכבת של תכנון עתידי, הגדרת מטרות ויעדים, ניהול אפקטיבי, אסרטיביות תוך רתימת מנהלים כפיפים למטרות שהוגדרו וגם לומדים להישיר מבט לפעולות והתנהגויות שאינן משרתות אותנו, מעכבות או חוסמות. לומדים למנף את החוזקות והכישורים, לשפר מערכות יחסים עם כפיפים ועמיתים, לקבל החלטות קשות ולקחת סיכונים ומותר ואף מומלץ – ללמוד לאזן בין הקריירה לחיים האישיים במקום לייחל ליותר מ-24 שעות ביממה…
אימון מנהלים בכירים | אימון מנכ"לים הוא אימון מאתגר ברמה האישית והמקצועית.

אם אתם מנכ"לים / מנהלים בכירים בארגון ומעוניינים בתהליך דיסקרטי של אימון מנהלים אישי או אימון מנהלים למנהלים בארגון שלכם – אני מזמינה אתכם ליצור עימי קשר לתאום פגישת הכרות:

לקריאה נוספת – אימון מנהלים 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה