בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים ואינטליגנציה רגשית

קצת על אימון מנהלים, הצלחה ניהולית ואינטליגנציה רגשית

חקר האינטליגנציה החל בפעילותו של הפסיכולוג אהצרפתי אלפרד בינה אשר בנה שיטות מדידה למנת המישכל (I.Q.) על מנת לנבא יכולות הצלחה ואולם, כבר בשנת 1995 עלה לכותרות ע"י הפסיכולוג דניאל גולדמן המושג 'אינטליגנציה רגשית'.
מחקרים מהעשור האחרון הוכיחו כי קיים קשר מובהק בין רמת האינטליגנציה הרגשית לבין רמת הצלחתם של אנשים בחיים ובהקשר של ארגונים – להצלחתם של מנהלים בתפקידם וכפועל יוצא מכך לשיפור הישגים בארגונים. אימון מנהלים הוא כלי אפקטיבי לצמיחה אישית של מנהלים.
יתרה מזו, המחקרים מראים כי אינטליגנציה רגשית ניתנת ללמידה ובכך מובילה לשיפור במיומנויות אישיות ובינאישיות וכן לשיפור בביצועים עסקיים. אימון מנהלים הוא תהליך בו ניתן 'לעבוד' על מיומנויות הקשורות לאינטליגנציה הרגשית.
כאשר מדובר באינטליגנציה רגשית בקרב מנהלים, נהוג להתייחס לנושאים כמו יכולות מפותחות לתקשורת בינאישית, מודעות אישית וחברתית, מיומנויות אישיות וכישורי מנהיגות והובלת צוות, יכולת התבטאות, התמודדות עם קונפליקטים וניהול שיחות .
אינטליגנציה רגשית בארגונים ובקרב מנהלים היא לא סתם ענין של העשרה אלא יתרון המהווה בסיס להצלחת ארגונים על פני מתחריהם. אימון מנהלים הוא שדרוג היכולות האישיות לשם קפיצת מדרגה ניהולית.

חומר למחשבה – עד כמה אתם כמנהלים מודעים לרמת האינטליגנציה הרגשית שלכם?

לקריאה נוספת – אימון מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה