בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים ואינטליגנציית ההצלחה

בשנים האחרונות מדברים על אינטליגנציה רגשית כתחום משפיע ובעל חשיבות רבה לאפקטיביות ארגונית הן במישור של עבודת צוות, יחסי אנוש, מנהיגות והן במישור של אפקטיביות בתפקיד והשפעה על ביצועים ארגוניים. אם בעבר נהוג היה לחשוב כי ה-IQ הוא פרמטר מכריע בהצלחת עובדים, הרי שהמאה הנוכחית מספקת מספיק מחקרים על כך שה-EQ , דהיינו האינטליגנציה הרגשית היא המנוע המוביל בארגונים ובחיים הפרטיים בכלל.מודעות עצמית גבוהה היא חלק מאינטליגנציה זו וניתן לה מקום רב בתהליכי אימון מנהלים.

כבר בשנת 1973 פורסם מאמרו של החוקר מק'קללנד מאוניברסיטת הרווארד שחקר אפקטיביות בארגונים וסיפק גישה חדשה להערכת עובדים ולפיו ארגון הרוצה לקדם עובד לתפקיד מסוים צריך לעשות זאת על סמך כישורי EQ. לדעתו היכולת לנבא הצלחה על ידי הישגים אקדמיים ומיומנויות טכניות היא רק 20%.

חוקרים רבים, הן פסיכולוגים והן יועצים ארגוניים, מייחסים לכישורים הרגשיים ערך רב יותר מכישורים אינטלקטואליים וטכניים בהצלחת עובדים בארגונים. צ'רניס (cherniss, 2001) טוען כי "אם נבחן לעומק כמעט כל גורם המשפיע על אפקטיביות ארגונית, נמצא שאינטליגנציה רגשית משפיעה עליו בצורה זו או אחרת". המודל של צ'רניס , להלן, מראה כי לאור המחקרים, עובדים בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה בשילוב של אקלים ארגוני תומך וצוות משאבי אנוש יכולים להשפיע על יחסים במקום עבודה אשר תורמים בסופו של דבר על אפקטיביות קבוצות עבודה, יחסי אנוש תקינים, עבודת צוות והצלחה.

המודל של אינטליגנציה רגשית ואפקטיביות ארגונית על פי צ'רניס:-

 

cherniss

יכולת האצלת סמכויות

רגישות רבה לזולת

יחסי אנוש טובים

תקשורת בין אישית גבוהה

יכולת הובלה ותפקוד מיטבי בצוות

יכולת הנעת עובדים

יכולת לגלות חוזקות של אנשים ולהיעזר בהם במשימות עבודה

יכולת גישור בין אנשים ובמצבי קונפליקטים

יכולת התמודדות עם לחצים וריבוי משימות

יכולת בניית יחסי אמון טובים עם כפיפים וקולגות

יוזמה אישית ומשמעת עצמית גבוהה

לסיכום: המחקרים שנעשו בשנים האחרונות מראים כי בעלי אינטליגנציה רגשית גבוהה מצליחים יותר בתפקידם ועל כן ארגונים רבים פועלים בשנים האחרונות לפיתוח עובדיהם לא רק מבחינת מיומנויות טכניות וכישורי IQ אלא בעיקר למען פיתוח יכולות בתחום הרגשי בבחינת win-win לעובד ולארגון. הבשורה הטובה היא כי ניתן לפתח אינטליגנציה רגשית באמצעות אימון מנהלים.

להרחבה נוספת בנושא ראו מאמרי אימון קריירה וריבוי אינטליגנציות

 

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה