בלוג האימון של טלי פלד
0
18/02/2013
אימון מנהלים ובחירת עתודה ניהולית

על פיתוח מנהלים ובחירת עתודה ניהולית בארגונים

הנחת היסוד בפיתוח עתודה ניהולית הינה כי יש לאתר את העובדים הפוטנציאליים לתפקידי ניהול מתוך המאגר הקיים בחברה. לא תמיד כך פני הדברים ולעיתים יש 'הצנחה' מבחוץ של מנהלים ואולם יש לשאוף לקדם אנשים מתוך הארגון.
עבור אלה שסומנו כעתודה ניהולית יש ליצור מסלולי קריירה ייחודים אשר ישלבו למידה של כישורים ומיומנויות הנדרשים ממנהלים בכירים.
הדרך הנפוצה לגיבוש עתודה ניהולית היא לקבץ מספר מועמדים על סמך המלצות של מנהלים בכירים / מנהלי מחלקות , לערוך להם מבחני מיון ולאחר מכן להכשיר אותם לתפקידי ניהול.
דרך נוספת ומעניינת ליצירת עתודה ניהולית לטעמי ומנסיוני היא בעזרת סדנת ניהול מלווה בתהליכי אימון מנהלים אשר תאפשר מספר גדול יותר של משתתפים המהווים 'מועמדים' כשמתוכם ייבחרו המתאימים.
מדוע? משום שסדנת ניהול מאפשרת לצפות במשתתפים בהיבטים שונים וכן מאפשרת צפיה 'נקיה' של אנשי מקצוע מחוץ לארגון אשר אינם 'מוטי כוונה' בניגוד למנהלים אשר לעיתים חפצים לקדם כפיפים שלהם. בנוסף, האימונים המתלווים לסדנת הניהול מאפשרים לבחון את המועמדים ולראות אילו מהם עשו פריצות דרך באימון, גילו אחריות , חיבור, מעורבות גבוהה בתהליך והיו צמאים לקידום אישי ומקצועי.בתהליך אימון מנהלים אני מגלה תכונות וכישורים של עובדים שלא באו לידי ביטוי מסיבות שונות ואשר כן יכולים לעשות פריצות דרך משמעותיות שיאפשרו להם להוות עתודה ניהולית בעתיד. שילוב של סדנת ניהול עם אימון מנהלים מהווים דרך שונה לבחירת עתודה ניהולית.

לקריאה נוספת – פיתוח מנהלים

אתם מסכימים? יש לכם מה לומר? אשמח לשמוע את דעתכם:


הוספת תגובה

בחזרה למעלה